מענה ל־מעוניינת לרכוש בוזוקי

דף הבית פורומים בוזוקי מעוניינת לרכוש בוזוקי מענה ל־מעוניינת לרכוש בוזוקי

יוסי אהרון
מנהל בפורום

יאסו שרית, אימה פולי קאלה! קה אסי?
הספר "קסם הבוזוקי" כולל את כל יסודות לימוד הנגינה בבוזוקי ומתאים למתחילים ומתקדמים כאחד. קצב ההתקדמות תלוי ביכולת הלמידה של התלמיד, בדיוק כמו ללמוד כל דבר אחר בחיים, יש כאלו שלומדים מהר ויש כאלו שפחות. הספר מלמד את כל החומר התיאורטי שדרוש לצורך לימוד נגינה בבוזוקי ומעשיר את הידע גם למתקדמים (המודוסים היווניים ומילון האקורדים השלם הכלולים בספר). את לימוד הנגינה בבוזוקי נחלק לשני סוגים: לימוד תיאורטי ו-לימוד מעשי. בלימוד התיאורטי הספר מעניק לתלמיד את כל הידע הדרוש לנגינה בבוזוקי: התיאורייה המוזיקלית, הצלילים על גבי צוואר הבוזוקי, מרווחים, המודוסים היווניים (סולמות מוזיקליים), תאקסימי (אילתור), אקורדים ועוד. גם בלימוד המעשי עוסק הספר: אחיזת הבוזוקי, אחיזת מפרט, כיוון הבוזוקי, פריטה נכונה, תרגילים – אך כמובן שהספר הוא לא אנושי ואין הוא יכול להעביר ביקורת לתלמיד כפי שמורה נגינה אמור להעביר בזמן שיעור. בספר ריכזתי את כל הידע שצברתי במהלך השנים בהוראת בוזוקי, את כל הידע שלמדתי בדרך ארוכה וקשה כתבתי והעברתי לכם בספר אחד. אין קיצורי דרך בלימוד נגינה בבוזוקי, יש תלמידים שהגיעו אלי ממורים אחרים ומאוד התאכזבו לגלות שלא לימדו אותם בשיטה הנכונה, מה שקרה שהם פשוט היו צריכים לחזור להתחלה וללמוד את הבסיס התיאורטי בין היתר התיאוריה המוזיקלית ותאמינו לי שקשה לעשות זאת כי בשלב הזה הנגינה נהפכת להרגל וכידוע לכם הרגלים קשה לשנות. כדי לדעת לנגן טוב חייב לדעת את התיאוריה המוזיקלית, הצלילים על גבי צוואר הבוזוקי, הסולמות המוזיקליים (המודוסים), הרמוניה ומרכיביה (אקורדים), תאקסימי (אילתור) – ומכל זאת אנו מבינים שהידע התיאורטי נמצא בראש ולא בידיים, וכפי שאני נוהג לאמר לתלמידיי: "בוזוקאי טוב הוא גם מוסיקאי טוב!". ההמלצה שלי היא ללמוד את כל החומר התיאורטי דרך הספר ובעת הצורך לקחת שיעורים עם מורה נגינה. ושוב כפי שאמרתי בהתחלה, חבל לבזבז כספים על שיעורים עם מורה כל עוד אתם לא יודעים את הידע התיאורטי.

בברכה,
יוסי אהרון – נגן בוזוקי ומחבר הספר קסם הבוזוקי