אזרחות ביוון

דף הבית פורומים יוון והאיים אזרחות ביוון

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    גליקריה
    אורח

יא סס יוסי קה אולוס,

רציתי לשאול אותך איך מקבלים אזרחות ביוון ?
    זה נכון שאם מתחתנים עם אחד מהאזרחים ביוון אז מקבלים אזרחות?

ואיך המצב הרפואי ביוון ?
    אם רוצים טיפול רפואי ביוון ואין אזרחות אז זה עולה יקר?
    האם יש להם משהו כמו אצלינו שיש כללית מכבי וכו'..?

אפחריסטו פולי קה קאליספרה קה קאלי כרוניה קה כרוניה פולה.

יוסי אהרון
    מנהל בפורום

שלום שרית,
    נישואים עם אזרח יווני לא מקנים אזרחות באופן מיידי, מדובר בהליך בקשה שיכול להימשך לא מעט זמן בו הרשויות יבקשו מעבר מבחנים או וועדות שונות.
    השהות או העבודה ביוון דורשת אשרת שהייה. קל יותר לקבל אשרת שהייה מאשר לקבל אזרחות יוונית.

לגבי מוסדות הבריאות ביוון. יש כמובן מרפאות ביוון אך רק אזרחים רשאים לקבל טיפול שם. בדיוק כמו בישראל.
    יש ביוון גם בתי חולים ציבוריים ופרטיים בהם גם תיירים ושוהים חוקיים יכולים לקבל טיפול רפואי. העלות והכיסוי הרפואי תלויות בביטוח הרפואי.

מה שכתבתי אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי. חשוב מאוד לבדוק את הדברים לפני כל צעד עם גורם מקצועי.

בברכה,
    יוסי

גליקריה
    אורח

אפחריסטו פולי

גליקריה.

גליקריה
    אורח

יא סס יוסי קה קאלימרה
    טי קאניס?

רציתי לשאול אותך עוד שאלה אחרת בנושא

אם אני מתיוונת אני יכולה לקבל אזרחות ביוון?האם אני צריכה לעבור כמה הליכים כדי לקבל אזרחות יוונית אם אני מתיוונת ומתחתנת אם גבר יווני אזרח של יוון ואם כן אז אני יכולה לעשות ביטוח רפוואי ביוון?

אפחריסטו פולי קה קאלימרה, גליקריה.

יוסי אהרון
    מנהל בפורום

יאסו גליקריה,
    לא הבנתי את כוונתך. להיות אזרח יווני באופן רשמי ביוון משמעותו היא קבלת אזרחות יוונית.
    קבלת האזרחות היוונית מביאה לך את כל הזכויות כאזרחית רשמית של יוון, בדיוק כמו כל אזרח יווני אחר.

בהודעתי הקודמת, כפי שציינתי, נישואים עם אזרח יווני אינם מקנים אזרחות באופן ישיר.
    עלייך להגיש לגורמים המתאימים בקשה שלאחריה יזמנו אותך לוועדות שונות או יבקשו דרישות שונות בהתאם.

מה כוונתך בביטוח רפואי? ניתן לעשות ביטוח המכסה על הוצאות רפואיות חלילה אם יהיו לפני הנסיעה ליוון.

מה שכתבתי אינו מהווה תחליף ליעוץ מקצועי. חשוב מאוד לבדוק את הדברים לפני כל צעד עם גורם מקצועי.

בברכה,
    יוסי

גליקריה
    אורח

יא סו יוסי קה קאליספרה
    פרוטה ת'לו נה סה אפחריסטוסו פולי

הכוונה שלי לביטוח רפפואי כמו שאצלינו יש כללית ומכבי ולאומית ומאוחדת… שאם אני הולכת לביקור רפואי בקופת חוליםאז אני לא משלמת יקר על כל ביקור ואם אני מתאשפזת בבית חולים אז אני לא משלמת על האישפוז….
    רציתי לשאול אותך , אם מי אני יכולה עוד להיתיייעץ בנושא?
    פשוט אני רוצה להיתחתן עם בחור מיוון מסלוניקי והוא אמר שהוא יסדר לי את כל הניירות והביטוח הרפואי ולא היייתי בטוחה שז אפשרי אני בטוחה שזה לוקח זמן אבל אני לא יודעת איך לעשות את זה .
    לפי מה שהבנתי , אני צריכה להיתיוון ולשנות את הדת שלי לנוצריה ואז יהיה לי יותר קל לקבל אזרחות ביוון. אפחריסטו פולי קה קאלו סאבטו.

יוסי אהרון
    מנהל בפורום

את מתבלבלת בין שני דברים שונים. יש ביטוח רפואי ממלכתי / ציבורי השייך למדינה וביטוח פרטי / "ביטוח נסיעות" שמבטח אותך רפואית בשהותך בחו"ל.
    מומלץ מאוד להתייעץ עם גורם מקצועי. תוכלי לפנות אל השגרירות היוונית בישראל, אני בטוח שהם יוכלו לעזור לך.

לגבי שינוי הדת, אני אישית מעולם לא שמעתי על כזה דבר. לא ידוע לי על חוק ביוון שדורש שינוי דת בכדי להיות אזרח יווני.
    כשאת אומרת "להתיוון" את מתכוונת להיות אזרחית רשמית של יוון וזה נעשה אך ורק על ידי פניה לרשויות המתאימות ומענה על הדרישות שלהם לכך. אין דרך אחרת לעשות זאת.

מוצגות 7 תגובות – 1 עד 7 (מתוך 7 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.