מה זה רבטיקו

דף הבית פורומים מוזיקה יוונית מה זה רבטיקו

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    גליקריה
    אורח

יא סאס יוסי קה קאלו סאבאטו,

רציתי לשאול אותך מה זה רבטיקו?
    אני יודעת שזה סוג של מקצב של שירים ביוונית ולסטליוס קזנגידיס יש הרבה שירים כאלה אבל אני לא יודעת איזה שירים לדוגמה נקראים רבטיקו.

סה אפחריסטו פולי קה קאלי מרה.

נ.ב
    עשיתי הזמנה בחנות המוצרים של דיסק של סטליוס קזנגידיס ושל סטמטיס גונידיס, ורציתי גם פסחאליס טראזיס אבל אני רוצה את הדיסק שיש בו הכי הרבה זבקיקו ורציתי שתמליץ לי על הדיסק של טראזיס שיש בו הרבה זבקיקו כדי שאני אוסיף אותו להזמנה.
    ודרך אגב , הבוזוקים מאוד יפים ואם לא היה לי בוזוקי אז בטוח שהייתי מזמינה אחד מהחנות.
    קאלי אפטיכיה סאס עם החנות קה קאלי טיכי.

יוסי אהרון
    מנהל בפורום

יאסו שרית, טי קאניס?

רבטיקו הוא לא מקצב… רבטיקו הוא ז''אנר מוזיקלי במוזיקה היוונית שמאחוריו עומד סיפור ותרבות גדולה. ישנם מקצבים שמשתייכים למוזיקת הרבטיקו (בעיקר: זבקיקו, חסאפיקו, ציפטטלי). ארחיב על הנושא בהמשך.

לגבי הדיסקים, הכי הרבה שירים במקצב זבקיקו תוכלי למצוא בדיסק "Paliokairos" של הזמר פסחליס טרזיס. אלבום נוסף שאוכל לאמליץ לך עליו הוא "Leo" של פסחליס טרזיס שהוציא בשנת 1982, כזכור לי באלבום יש שני שירים במקצב זבקיקו, את השירים באלבום הלחין נגן הבוזוקי והמלחין חריסטוס ניקולופולוס. האלבום "To dromoloi tis zois" של סטליוס קזנג''ידיס היה בחירה טובה שלך, את האלבום קזנג''ידיס הוציא בשנת 1973, גם באלבום הזה השתתף נגן הבוזוקי חריסטוס ניקולופולוס.

גליקריה
    אורח

יא סאס יוסי קה קאלי מרה סאס, טי קאניס?
    סהאחריטו ,אימה קלה.

ציפרפנ להזמנה דרך ההודעה שנשלחה אליי במייל, את הדיסק של פסחליס טרזיס "Paliokairos".
    תודה רבה לך, סה אפחריסטו פולי.

מוצגות 3 תגובות – 1 עד 3 (מתוך 3 סה״כ)
  • יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.