סיפנוס

סיפנוס (Sifnos) הוא אי יווני המשתייך לקבוצת האיים הקיקלאדיים ושוכן בין האי סריפוס לאי מילוס במרחק של 130 ק"מ מנמל פיראוס באתונה. אפולוניה היא העיר הראשית של העיר. האי סיפנוס כולל את החופים היפים ביותר באיים הקיקלאדיים הידועים במים הצלולים.

מבט וידיאו עילי מרחפן על האי סיפנוס

כיצד מגיעים אל האי סיפנוס

לספינוס אין שדה תעופה כך שלא ניתן להגיע אליו בטיסה אלא רק באמצעות מעבורת או סירה מהירה. נמל התעופה הקרוב ביותר לאי נמצא באי מילוס. ישנם מעבורות אל האי היוצאות באופן קבוע מנמל פיראוס באתונה.

מקומות באי סיפנוס

אפולוניה (Apollonia) היא עיירת הבירה של סיפנוס והיא מחולקת למספר כפרים. הרחובות הצרים והבתים הלבנים בעיר הופכים אותה למיוחדת ומעניינת במיוחד. בטיול הרגלי בערב יהיה מומלץ לבקר במוזיאון הפולקלור בעיר.

ארטמונאס (Artemonas) הוא כפר ציורי שקט שנחשב לפנינה של האי ונמצא צפונית לאפולוניה במרחק של קילומטר וחצי מהעיירה הראשית. ניתן לראות בכפר בתים מסורתיים עם גפנים המשתרעים עליהם.

צילום וידיאו מרחפן המאפשר להשקיף על האי סיפנוס מלמעלה

המלצות למלונות

מלון אלכסנדרוס ⭐⭐⭐ בעל דירוג של 3 כוכבים, נמצא בפלאטיס יאלוס, נמצא במרחק הליכה קצר אל חופי חולי שנחשב לאחד החופים הטובים בסיפונס. זהו מלון בבעלות משפחתית הנמצא במיקום טוב עם נוף נהדר וצוות אדיב.

מלון קאמארי ⭐⭐ בעל דירוג של 2 כוכבים, נמצא בכפר קאמאראס, גם הוא במרחק הליכה קרוב לחוף ים חולי. כל החדרים מציעים נוף, חלקם לים וחלקם לאזור ההררי של האי. בקרבת המלון ישנם לא מעט מסעדות וטברנות טובות המציעות אוכל יווני מסורתי.