זגוריה

זגוריה

זגוריה הוא אזור הררי הנמצא בצפון מערב של יוון הכולל נוף טבעי מרהיב ביופיו לצד מבנים היסטוריים עתיקים. זגוריה כוללת כ-46 כפרים שרק 44 מתוכם הם מיושבים. הבתים בכפרים הם לרוב בנויים מסלעים.

השם זאגורי מקורו בסלאבית ופירושו "מאחורי ההרים". בתקופת השלטון העות'מאני הגיע האזור לשגשוג כלכלי. עם זאת, האזור איבד את מעמדו לאחר מותו של עלי פאשה (1822).

איך להגיע אל זגוריה

הדרך הקלה ביותר להגיע אל זגוריה היא באמצעות רכב. ניתן לשכור רכב באתונה, סלוניקי ויואנינה בדרך כלל המקום הטוב ביותר יהיה באתונה מבחינת זמינות רכבים ומחיר. מאתונה קחו את הנתיב הראשי אל לאריסה.

כפרים בזגוריה

כפר פפיגו (או פפינגו) ממוקם על אחת מהפסגות הגבוהות של הר טימפי. כ-52 ק"מ מצפון לעיר יואנינה והוא אחד הכפרים היפים ביותר של זאגוריה. הוא נמצא בצד השני של קניון ויקוס וניתן להגיע אליו על ידי חציית גשר של נהר וידומאטיס.

אנו פדינה כפר מסורתי משומר היטב, שנבנה ליד מישור הררי בגובה 960 מטרים. ביתם של מספר הוגים ומיומנים לאומיים. מנזר אווגליסטריה (1793), מכיל סמלים מהמאה ה-17 עד ה-19. הוא ממוקם 35.5 ק"מ מצפון מזרח ליואנינה.

ויצה הוא כפר מסורתי המורכב משני אזורים: אנו (עליון) ו-קאטו (תחתון). כמקום הולדתם של דמויות היסטוריות חשובות, בכפר יש אחוזות נפלאות רבות. סקאלה של ויצה מובילה לגשר הקשת כפול של מיסיוס, עם חפירות ארכיאולוגיות על הכביש אל מודנדרי שחשפו שני בתי קברות עתיקים. הוא ממוקם 36 ק"מ מצפון מערב של יואנינה.

קאטו פדינה ידועה עבור מדשאות האבן וחוות היענים. קאטו פדינה בנוי על פני מישור הררי בגובה 940 מטרים שבו קברים עתיקים התגלו. הקפלה של אגיוס ניקולאוס שתחילתה במאה ה-15. הוא נמצא 37.5 ק"מ מצפון מערב ליואנינה.

מונודנדרי הוא ישוב מסורתי היושב על שטח הררי (1,060 מטרים גובה), עם בתי אבן וכבישים ציוריים ציוריים, שבו פועל מרכז ריזאריו של עבודות יד, עם חפצי ברודרי מסורתיים. הוא ממוקם בכניסה של ערוץ ויקוס. שביל המרוצף המוביל אל מנזר אגייה פאראסקווי (המאה ה -15). הוא ממוקם 39 ק"מ מצפון מערב של יואנינה.

מה לראות בזגוריה

ויקוס הוא ערוץ בתוך רכס הרי הפינדוס והוא הערוץ העמוק ביותר בעולם ואף מופיע בספר שיאי הגינס.

בזאגוריה ניתן לעשות טיפוס הרים, ראפטינג וטרקינג בנופים מדהימים ומרהיבים שלא תראו בשום מקום אחר.

אטרקציות בזגוריה

בזגוריה ישנם לא מעט אטרקציות למטייל בהתאם לאופי הטיול בו אתם מעוניינים. מומלץ להשכיר רכב, הנהיגה עצמה בדרכים היא אטרקציה בפני עצמה עם הנוף המדהים הנשקף לכל עבר. ישנם גם פעילויות שונות כמו רכיבה על סוסים, טיפוס הרים ועוד.

המלצות למקומות אירוח ומלונות בזאגוריה

בזאגוריה מגוון בתי אירוח טובים. היכנסו להמלצות של בתי המלון והאירוח באתר בוקינג