אנג'לה דימיטריו

אנג'לה דימיטריו

אנג'לה דימיטריו, נולדה ב-18 לאוגוסט, 1954 בעיר אתונה. היא אחת הזמרות הפופולריות והאהובות ביותר ביוון, הידועה בקולה הייחודי ובהופעות הסוחפות שלה.

דימיטריו החלה את דרכה כזמרת בסוף שנות ה-70, והופיעה במועדונים ובמקומות שונים באתונה. ב-1979 הוציאה את אלבום הבכורה שלה, "גלה גלה", שזכה להצלחה גדולה וביסס אותה ככוכבת עולה בסצנת המוזיקה היוונית.

במהלך השנים המשיך דימיטריו להוציא אלבומי להיטים רבים, ביניהם "Den Telionei O Kosmos" (1982), "Kanoume Oikogenia" (1988) ו-"Pote Ksana" (1995). המוזיקה שלה מאופיינת בשילוב של מוזיקה יוונית מסורתית, פופ ואלמנטים עממיים, והמילים שלה חוקרות לעתים קרובות נושאים של אהבה, שברון לב ונוסטלגיה.

דימיטריו זכתה במספר רב של פרסים ותשבחות לאורך הקריירה שלה, כולל מספר פרסי "הזמרת הנשית הטובה ביותר" בטקס פרסי הווידאו של MAD, כמו גם פרס על מפעל חיים מתעשיית המוזיקה היוונית. היא גם הופיעה בקונצרטים וסיבובי הופעות נמכרים ברחבי יוון וברחבי העולם.

בנוסף לקריירה המוזיקלית המצליחה שלה, דימיטריו הייתה מעורבת גם במטרות הומניטריות וצדקה שונות, כולל מאמצים לתמוך בפליטים ובאלה שנפגעו מהמשבר הכלכלי ביוון.

היא גם מפורסמת בארצות ערב עם השיר "מרגריטס", שזכה להצלחה רבה בלבנון. אנג'לה הקליטה את השיר "אנא בחיבאק אקתר", עם הזמר המצרי עמר דיאב.

כיום, אנג'לה דימיטריו נחשבת לאחת הזמרות האהובות והמוערכות ביוון. היא מופיעה במועדון פיקס בסלוניקי.


שירים מובחרים של אנג'לה דימיטריו

שתפו לחברים והשאירו תגובה