אזרחות יוונית

דרכון יווני ביומטרי
דרכון יווני ביומטרי

הרבה אנשים ברחבי העולם מעוניינים בקבלת אזרחות יוונית. האזרחות היוונית מקנה את הזכות לקבל את הדרכון היווני. מכיוון שיוון חברה באיחוד האירופאי, הדרכון היווני מאפשר למחזיקו לשהות ולעבוד בכל המדינות החברות בו.

דרכון יווני מונפק ביוון אך ורק לאזרח יווני שרשום ברשויות באופן חוקי. גברים בין הגילאים 19 עד 45 שקיבלו אזרחות יוונית יאלצו לעשות שירות צבאי ביוון למעט יוצאי דופן שנקבעו בחוק.

מי זכאי לקבל אזרחות יוונית?

  • אדם שנולד ביוון להורה יווני אחד לפחות ממוצא יווני
  • אדם שנולד מחוץ ליוון לאם או אב שנולדו ביוון
  • נכד שנולד מחוץ ליוון שיוכל להוכיח שסביו או סבתו נולדו ביוון

אם אתם לא ממוצא יווני ואף אחד ממשפחתם לא ממוצא יווני. חוק האזרחות היווני החדש שבתוקף החל ממרץ 2010 מאפשר לאזרחים מרחבי העולם להגיש בקשה לאזרחות יוונית גם אם הם או בני משפחתיהם מעולם לא היו תושביה של יוון.

נישואים לאזרח יווני לא מעניקים באופן אוטומטי את הזכות לקבל אזרחות יוונית. אם מדובר על שהות ארוכה או עבודה ביוון אפשר להגיש בקשה לקבלת אשרת שהייה או עבודה.

אזרחות כפולה ביוון

ארצות רבות מאפשרות אזרחות כפולה עם יוון ביניהם ארצות הברית, קנדה ואוסטרליה. ישראל גם מאפשרת אזרחות כפולה. אם קיימת לכם אזרחות נוספת, חיוני מאוד לבדוק עם הרשויות אם בבקשתכם לקבל אזרחות יוונית לא תאלצו לוותר על אזרחות אחרת.

קבלת אזרחות על ידי נישואים לאזרח יווני

נישואים לאזרח יווני אינם מקנים קבלת אזרחות יוונית. הדורש צריך לעבור הליכים וועדות שונות בכדי לקבל אזרחות יוונית.

לפני שנת 1984, נשים שנישאו אל גברים בעלי אזרחות יוונית קיבלו באופן אוטומטי ומיידי אזרחות יוונית אך כעת החוק שונה ולא כך הדבר.

קבלת אזרחות יוונית לאחר רכישת נכס ביוון (ויזה עבור משקיעים)

תוכנית "ויזת זהב" ביוון החלה ביולי 2013 ומאפשרת קבלת ויזה ל-5 שנים לכל המשקיע בנכס נדל"ן ביוון בסכום של לפחות 500,000 יורו. אין זמן מינימלי שצריך להישאר ביוון כדי לקבל את הויזה וגם ילדים עד גיל 21 כלולים בבקשה של הויזה למשפחה.

הויזה ניתנת ל-5 שנים ראשונות וניתנת לחידוש כל 5 שנים כל עוד הנכס הנדל"ן קיים. אין צורך לחיות ביוון על מנת לחדש את הויזה. אזרחות ניתן לקבל רק לאחר 7 שנים מלאות של מגורים ביוון.

הממשלה היוונית מתכננת להציע אזרחות קבועה למשקיעי נדל"ן רציניים אשר ישקיעו ביוון סכום של מעל 2 מיליון אירו.

חופשיות למחזיקי דרכון יווני

לבעלי דרכון יווני ישנה כניסה חופשית אל 169 מדינות ללא צורך בויזה. דירוג הדרכון היווני הוא מקום 7 בעולם, בעוד הדרכון הישראלי מדורג במקום 25.

אשרת שהייה ביוון

ויזה ליוון אינה נדרשת עבור ישראלים המבקרים ביוון עד לתקופה של שלושה חודשים. קראו עוד על ויזה ליוון

המידע באתר לא מהווה תחליף ליעוץ מקצועי ועל כן מומלץ להיוועץ עם גורם מקצועי בנושא.