אזרחות קפריסאית

הרבה אנשים ברחבי העולם מעוניינים בקבלת אזרחות קפריסאית. האזרחות הקפריסאית מקנה את הזכות לקבל את הדרכון הקפריסאי. מכיוון שקפריסין היוונית חברה באיחוד האירופאי, הדרכון הקפריסאי מאפשר למחזיקו לשהות ולעבוד בכל המדינות החברות בו, בדיוק כפי הזכות הניתנת למחזיק באזרחות יוונית.

דרכון קפריסאי מונפק בקפריסין אך ורק לאזרח קפריסאי שרשום ברשויות באופן חוקי. בנוסף מקנה האזרחות הקפריסאית את הזכות לעבוד בקפריסין, לקבל שירותים ממשלתיים וגם להצביע בבחירות (אך ורק לאחר שהות של יותר משישה חודשים).

אזרחות קפריסאית אינה מחייבת לעשות שירות צבאי בקפריסין. אם אתה תושב קפריסין או לא, השירות הצבאי שלך נקבע לפי אביך, ללא קשר באיזה דרכון אתה מחזיק.

מי זכאי לקבל אזרחות קפריסאית?

  • אנשים ממוצא קפריסאי שנולדו לפני 16/8/1960 יכולים להגיש טופס M.71 או M.72 ולצרף את תעודת הלידה שלהם ואת המסמכים הנחוצים של אביהם או סביהם כגון דרכון, תעודת זהות, תעודת תושב ועוד.
  • אנשים ממוצא קפריסאי, ללא קשר למקום המגורים שלהם, שנולדו לאחר 16/8/1960 יוכלו להגיש את טופס M.123

אם אתם לא ממוצא קפריסאי ואף אחד ממשפחתם לא ממוצא קפריסאי עדיין ניתן להגיש בקשה לאזרחות קפריסאית אך רק לאחר שהות של יותר מחמש שנים בקפריסין.

אזרחות כפולה בקפריסין

קפריסין מאשרת אזרחות כפולה. ישראל גם מאפשרת אזרחות כפולה. אם קיימת לכם אזרחות נוספת, חיוני מאוד לבדוק עם הרשויות אם בבקשתכם לקבל אזרחות יוונית לא תאלצו לוותר על אזרחות אחרת.

קבלת אזרחות על ידי נישואים לאזרח קפריסאי

אדם שנישא אל אזרח/ית קפריסין יהיה זכאי להגיש את טופס M.125 לאחר סיום תקופה של 3 שנות נישואים בהן התגורר יחדיו עם האזרח/ית הקפריסאי. התנאי הזה לא יחול על מי שהתגורר או נכנס באופן לא חוקי בקפריסין.

המידע באתר לא מהווה תחליף ליעוץ מקצועי ועל כן מומלץ להיוועץ עם גורם מקצועי בנושא.