אלני ויטאלי

אלני ויטאלי

אלני ויטלי היא זמרת יוונית פופולארית, כותבת שירים ומלחינה, הידועה בקולה הייחודי ובביצועיה הנוגעים ללב. היא נולדה ב-19 לספטמבר 1954 בשם אלני לאבידה בעיר אתונה שביוון למשפחה מוזיקלית והחלה את הקריירה המוזיקלית שלה בתחילת שנות ה-70.

אביה, תאקיס לאבידה היה מוזיקאי ונגן סנטור ידוע ואמה לוסי הייתה זמרת.

היא התחילה את הקריירה המוזיקלית שלה בגיל צעיר מאוד בעודה מטיילת עם הוריה בהופעות ברחבי יוון. ההקלטה הראשונה שלה הייתה בשנת 1973 לצד הזמרת סוטיריה בלו.

המוזיקה של ויטלי ידועה במיזוג שלה בין מוזיקה יוונית מסורתית ואלמנטים עכשוויים, והיא נודעה כדמות מובילה בתנועת ה"ניאו-רבטיקו". לאורך הקריירה שלה, היא הוציאה אלבומים רבים ושיתפה פעולה עם מוזיקאים יוונים בולטים רבים, כולל יורגוס דאלאראס, ואנגליס פאפאטאנסיו ומנוליס מיציאס.

בנוסף לקריירה המוזיקלית המצליחה שלה, ויטלי הייתה מעורבת גם במטרות הומניטריות שונות, כולל מאמצים לתמוך בפליטים ובקבוצות מודרות אחרות. היא גם הייתה תומכת בהגנה על הסביבה והשתמשה במצע שלה כדי להעלות את המודעות לחשיבות הקיימות.

ויטלי זכתה בפרסים ובשבחים רבים על המוזיקה שלה, כולל פרס "הזמרת הטובה ביותר" בפסטיבל הזמר בסלוניקי ופרס "לייר הזהב" מאיגוד היווני של סופרים ומלחינים. היא גם הופיעה בקונצרטים ובסיבובי הופעות ברחבי יוון וברחבי העולם.

לאורך הקריירה שלה, ויטלי נשארה מחויבת לשמר ולחגוג את המורשת המוזיקלית העשירה של יוון, תוך חקירת כיוונים ושיתופי פעולה חדשים במוזיקה שלה. היא נחשבת לאחד הקולות המוערכים והאהובים במוזיקה היוונית, והשפעתה על הז'אנר הייתה משמעותית וארוכת טווח.

בשנת 1975 היא נישאה למוזיקאי ואנגליס כידי.


שירים מובחרים של אלני ויטאלי


שתפו לחברים והשאירו תגובה