מזג האוויר באתונה

אתונה, עיר הבירה של יוון, בעלת אקלים ים תיכוני עם חורף מתון ורטוב וקיץ חם ויבש. החודשים נובמבר עד מרץ נוטים להיות קרירים, גשומים ואף מושלגים.

אם אתם מחפשים פעילויות חוץ במזג אוויר חמים אז החודשים הטובים ביותר יהיו מאמצע יוני עד לאמצע ספטמבר. יולי ואוגוסט הם החודשים החמים ביותר עם טמפרטורה ממוצעת של 28 מעלות צלזיוס. לעיתים קרובות בעונת הקיץ החמה, הטמפרטורה עולה מעל 40 מעלות צלזיוס.

ספטמבר הוא החודש שבו החום מתחיל לרדת, ותקופה זו הייתה נתונה בשנים האחרונות לגשמים. בכל זאת זהו חודש מקסים לבקר בעיר, וכך גם החודשים אפריל ומאי.

האביב באתונה נמשך ממרץ עד מאי, והוא עונה יפה לביקור בעיר. הטמפרטורות מתונות, נעות בין 12°C ל-23°C, עם הרבה שמש ושמים בהירים. הגבעות המקיפות את אתונה מכוסות בפרחי בר והפארקים והגנים של העיר בשיא פריחתה, מה שהופך אותה לזמן מצוין לפעילויות חוצות.

הקיץ באתונה נמשך מיוני עד אוגוסט, ומאופיין במזג אוויר חם ויבש, עם טמפרטורות הנעות בין 24°C ל-35°C. הלחות בדרך כלל נמוכה בעיר, מה שהופך את החום לנסבל יותר. זוהי עונת שיא התיירות באתונה, והמבקרים באים ליהנות מבתי הקפה החיצוניים הרבים, הברים על הגג ואירועי התרבות.

הסתיו באתונה נמשך מספטמבר עד נובמבר, והוא זמן פופולרי לביקור בעיר. הטמפרטורות מתונות, נעות בין 14°C ל-24°C, עם גשם מדי פעם ולערבים קרירים יותר. העיר פחות צפופה מאשר בקיץ, והמבקרים עדיין יכולים ליהנות מאירועי תרבות רבים ופעילויות חוצות.

החורף באתונה נמשך מדצמבר עד פברואר, ומאופיין בטמפרטורות מתונות שנעות בין 9°C ל-16°C, עם גשם מדי פעם וימים מעוננים. עם זאת, השמש עדיין זורחת חלק ניכר מהיום, מה שמאפשר לחקור את העיר ולבקר באתרים ההיסטוריים הרבים ללא חום הקיץ.

תחזית מזג האוויר באתונה

לפניכם מוצגת תחזית מזג האוויר שבועית באתונה.

ATHENS WEATHER