חוף פוניאס

חוף פוניאס (Foneas) הוא אחד החופים המדהימים והיפים ביותר ביוון. החוף נמצא במסיניאה בדרום מערב הפלופונסוס שבדרום יוון, במרחק של 5 דקות נסיעה מעיירת החוף קרדמילי. סימן ההיכר של החוף הוא סלע ענק שנמצא מולו, מקום המשמש רוחצים לקפיצה אל מי הים הכחולים שהחוף מציע.

החוף מוסתר על ידי עצים צפופים בשביל המוביל אליו. הוא ממוקם כ-4 ק"מ מחוף דלפיניה, מדרום-מזרח לעיירה קרדמילי.

שמו של החוף פוניאס, משמעותו ביוונית הוא "רוצח". ישנן אגדות שונות לגבי מקור שם החוף. הנפוצה ביותר נוגעת לפיראט שטבע ונסחף לשם. הוא הסתתר במערה הסמוכה עד לתיקון ספינתו ובינתיים היה שודד והורג את כל העוברים במקום. כך מקור המסורת המקומית בשם חוף פוניאס.

למרות שמו המאיים, פוניאס הוא באמת אחד החופים היפים ביותר בפלופונס. זהו חוף חלוקי נחל, עם מים כחולים-ירוקים צלולים ונוף טבעי מוריק עם צוקים סלעיים המקיפים אותו.

יש רק קנטינה קטנה אחת שמוכרת משקאות על החוף, ואין שמשיות או מיטות שיזוף אז כדאי לכם להיות מוכנים ולהצטייד בהתאם. אבל ברגע שאתם כבר שם, תשכחו מחוסר השירותים האלו ופשוט תיהנו מהמים הבתוליים ומהנוף הטבעי המרשים של האזור.

מלון מומלץ הקרוב לחוף פוניאס

סוויטות האירוח קאטיקייס מאניס סוויטס נמצאות בעיירה קרדמילי במרחק של פחות מקילומטר מחוף פוניאס. הסוויטות מפוארות וכוללות מטבח מאובזר, מרפסת עם נוף משגע וכוללות גם גישה לאינטרנט אלחוטי חינם. לפרטים נוספים על הסוויטות באתר בוקינג לחצו כאן