הדבש היווני

יש כמה סיבות שהדבש היווני הוא ייחודי מהדבש שתוכלו למצוא במקומות אחרים בעולם. הדבש בהיסטוריה נחשב ל"אוכל של האלים" והיה מצרך יקר ערך. רבים מכם שביקרו ביוון טעמו דבש יווני אותנטי ואם לא עשיתם זאת עדיין, מומלץ לבקר באחד החנויות בעת ביקורכם ביוון ולעשות זאת. קיים אף מוזיאון ברודוס בשם "מוזיאון הדבורים" בו תוכלו לגלות את ההיסטוריה של הפקת הדבש ביוון וכל הקשור לדבורים.

דבש יווני

ההיסטוריה של הדבש ביוון

חוקרים מעריכים כי הדבש ודרכי ההשגה שלו הגיעו ליוון ממצרים העתיקה. בתכשיטים עתיקים מהתקופה ההיסטורית נמצאו מוצגים של דבורים וזה מראה את החשיבות של הדבש באותו התקופה.

מדוע הדבש היווני נחשב לאיכותי ביותר

הדבש היווני הוא ייחודי מכל מדינות אירופה כי יוון ידועה שיש לה יותר כוורות דבש איכותיות כמעט בכל אזוריה. הדבש היווני הטוב ביותר מגיע מאזור ת'ימארי ביוון. הדבש מיוון נחשב על ידי רבים לדבש הכי טוב בעולם. האזור הגאוגרפי ותנאי מזג האוויר יחד עם המגוון הביולוגי הרחב של הכפרים היוונים בתוספת מגוון עשיר של צמחייה יוונית הכוללת מעל 850 מינים יחודיים שלא קיימים בשאר המקומות בעולם.

מדעני כדור הארץ והבוטנאים רואים ביוון ארץ עם הצומח העשיר ביותר באגן הים התיכון (יותר מ -7,500 מינים שונים של עשבי תיבול, צמחים, פרחי בר ועצים). לכן, עם מערך מפואר זה של הברכות של הטבע, הדבורים לתת לנו סוגים רבים של דבש יוונית אשר טענה לפופולריות ותהילה. עכשיו, אולי אתה מתחיל להבין את הגאווה בדבש של המדינה ואת המיקום העליון שלה בשוק העולמי.

 

הדבש היווני מצליח גם בתקופות משבר

תעשיית הדבש ביוון מוכרת ומצליחה גם בתקופות משבר שחוותה יוון. צפו בסרטון הוידיאו של חדשות Euro News (באנגלית) בו הם סוקרים את תעשיית הדבש ביוון וחברות דבש שהצליחו והמשיכו להעסיק ולשלם לכלל העובדים גם בתקופות קשות שהיו ליוון: