הידרה

הידרה הוא אי יווני מקבוצת האיים הסרונים בים האגאי המהווה יעד תיירות פופולארי עקב קרבתו אל העיר אתונה, בירת יוון. בהידרה יש רק עיירה אחת הנקראת "נמל הידרה" בו ישנם טברנות, מסעדות ומגוון חנויות שונות.

סיור וידיאו רגלי ברחובות האי הידרה

מקומות באי וכפרים

אל הכפר קאמיניה (Kaminia) ניתן להגיע בהליכה רגלית של כרבע שעה מהטיילת של הידרה. בכפר לא תמצאו חנויות בוטיק או חנויות מזכרות אבל ישנם מרכולים קטנים המוכרים מזון ומוצרי בסיס. יש מספר בתי אירוח בכפר בהם אפשר ללון.

חופים בהידרה

חוף וליכוס (Vlychos) הוא חוף מקסים עם חלוקי נחל בעיירה הציורית באותו השם ונמצא במרחק של כ-2 ק"מ מערבית לעיירה הידרה. ניתן להגיע לכפר במונית מים או ברגל. מימיו צלולים, והמבקרים יכולים ליהנות ממשקה בקרבת מקום מהטברנות המעטות המקיפות אותו. הוא אידיאלי עבור אלה שאוהבים חופים שקטים ובלתי מופרעים ושווה את הביקור בכל מקום בו תהיו באי.

חוף קמיניה (Kaminia) רק קילומטר אחד מערבית לעיר הידרה וליד הכפר וליכוס. המים הרדודים של קמיניה הופכים את החוף החצץ הזה לאידיאלי עבור משפחות וילדים. הוא ממוקם בתוך כפר דייגים קטן ויש לו מגוון של מסעדות טעימות, בתי קפה וטברנות לאורך החוף, מה שהופך את החוף הזה לאידיאלי לביקור.

חוף אגיוס ניקולאוס (Agios Nikolaos) הוא חוף חולי ומבודד הנמצא בקצה המערבי של הידרה. עם מים צלולים והמיקום המוגן בתוך מפרץ, זהו אחד החופים הטובים יותר לביקור באי. בנוסף לשמשיות וכיסאות נוח, יש בית קפה שבו אנשים יכולים למצוא כל מיני מאכלים וכיבוד. ניתן להגיע אליו ברגל או בסירה מהעיר הידרה.

מוזיאונים בהידרה

רוב האחוזות העתיקות בהידרה נהפכו למוזיאונים ואחת מהם והבולטת בהן היא האחוזה של לאזארוס קונדוריוטיס (Lazaros Koundouriotis Mansion) שלקח חלק משמעותי במלחמת העצמאות היוונית. הוא נבנה בשנת 1780 וכולל חללי פנים יפים, ציורים של האמנים היוונים כולל קונסטנטינוס ביזנטיוס ותכשיטים ורהיטים היסטוריים השייכים למשפחת קונדוריוטיס.

מוזיאון הכנסייה (Ecclesiastical Museum) ממוקם בצד המערבי של המנזר ושוכן בתא נזיר לשעבר, מוזיאון הכנסייה פתוח מאז 1999 ומציג כלי קודש משוכללים, תכשיטים, כתבי יד מוזיקליים ושרידים היסטוריים אחרים של המנזר.