קיפסלי

קיפסלי היא שכונה הנמצאת בעיר אתונה ובה תוכלו למצוא מסעדות וחנויות רבות. ברחבי השכונה תוכלו למצוא פסלים עתיקים ומבנים היסטוריים.

לפני כמאה שנים היה במקום שטח חקלאי ובו כרמי גפנים ומרעה צאן. כאשר הפיתוח העירוני החל בשנת 1930, השכונה החלה להתפתח עד בשנת 1950 היא כבר נהפכה לשכונה אקסקלוסיבית של עשירי העיר מהמעמד הגבוה שמשכה אליה אמנים ואנשים משכילים.

במשך השנים השכונה התרחבה ונהפכה לאזור מגורים המשלב אזור מסחרי של חנויות ומסעדות. החל משנות ה-90 החלו להגיע לשכונה מהגרים מאירופה, אפריקה ואסיה. כיום קיפסלי נחשבת לאחת השכונות הגדולות באתונה עם יותר מ-50,000 תושבים.

סיור וידיאו הליכה ברחובות שכונת קיפסלי באתונה

פוקיאונוס נגרי (Fokionos Negri) הוא המדרחוב המרכזי של השכונה בו תמצאו את המסעדות, הטברנות והחנויות ובסמוך אליו יש את שוק לאיקי אגורה (Laiki Agora) שהוא שוק איכרים המוכרים את תוצרתם ומעבר לירקות ופירות תמצאו בו גם זיתים מקומיים, דגים, תבלינים וממתקים.

פארק פדיון טו אראוס (Pedion tou Areos) נחשב לריאה הירוקה של השכונה והוא מקום בו אפשר להתאוורר קצת בשדרת עצים ירוקה.

סיור וידיאו בפארק פדיון טו אראוס

מלונות בקיפסלי

בשכונה קיימים מספר מלונות אך לא תמצאו ביניהם מלונות יוקרה או בוטיק, רובם יהיו מלונות בדירוג של 2 כוכבים שיהיו טובים ללינה ואולי גם יציעו ארוחת בוקר. בדרך כלל מטיילים אשר ירצו לחוות את העיר כמקומיים או מחפשים לינה במחיר זול אז ייבחרו ללון באחת מבתי המלון בשכונה מאשר במרכז אתונה.

לא נמליץ ספציפית ללון בשכונה מבחינת המיקום וגם הרגשת הבטיחות באזור במיוחד בשעות הלילה המאוחרות. אם אתם מחפשים המלצה למלון במיקום מרכזי באתונה, ראו מלונות מומלצים באתונה באתרנו.

מלון ויקטורי אין ⭐⭐ הוא מלון קטן בדירוג 2 כוכבים הנמצא ברחוב שקט יחסית בשכונה ומציע חדרים נקיים וממוזגים. יש גישה חופשית אל אינטרנט אלחוטי WiFi ברחבי המלון. המלון נמצא במרחק הליכה של 5 דקות מתחנת הרכבת התחתית ויקטוריה המובילה אל שכונת פלאקה שהיא השכונה המרכזית באתונה.

מלון ניקולה ⭐⭐ הוא מלון קטן בדירוג 2 כוכבים בבעלות משפחתית הנמצא במרכז שכונת מגורים במרחק של כ-10 דקות הליכה מפוקיאונוס נגרי.

מלון סמלי ⭐⭐בדירוג 2 כוכבים נמצא במרחק הליכה קצר מפוקיאנוס נגרי.