מוזיאונים בניקוסיה

בניקוסיה יש מוזיאונים רבים העוסקים בתחומים שונים. בניקוסיה תוכלו למצוא מוזיאונים ארכיאולוגיים המציגים פריטים עתיקים ועד למוזיאון אופנועים ישנים, תכשיטים ומוזיאון מטבעות עתיקים של קפריסין.

ביקור חובה שרבים מהמטיילים ימליצו לבקר הוא "מוזיאון קפריסין" המכיל אוסף ענק ומרשים של אוצרות ארכיאולוגיים שנלקחו מקפריסין ביניהם אריות מאבן גיר וכן הספינקסים מעיר המתים תאמאסוס (בפאתי הדרומי של ניקוסיה). זהו ללא ספק אחד האטרקציות שאסור לפספס.

מוזיאון קפריסין

מוזיאון קפריסין הוא המוזיאון הארכיאולוגי הראשי של קפריסין המכיל פסלים ופריטים מתקופת הניאוליתית והביזנטית. מחיר הכניסה הוא 2 יורו לאדם.

מוזיאון האופנועים של קפריסין

מוזיאון בבעלות פרטית הכולל אוסף אופנועים עתיקים המתאים מאוד למשפחות עם ילדים בכל גיל ובמיוחד לאלה אשר אוהבים כלים מוטוריים ואופנועים ישנים. המוזיאון כולל יותר מ-150 אופנועים שונים מרביתם הם אופנועים בריטים שנאספו במהלך השנים. לעיתים קרובות תוכלו למצוא במוזיאון את הבעלים שיוכל לערוך לכם סיור באופן אישי ולספר לכם על תשוקתו לאופנועים. הכניסה היא בתשלום.

מוזיאון התכשיטים של קפריסין

מוזיאון התכשיטים של קפריסין מתעד את ההיסטוריה של יצירת התכשיטים בקפריסין החל מהמאה ה-19. במוזיאון ישנם שפע של פריטים החל מכלי כסף ושרשראות זהב ועד ולחפצים דתיים וכלים היסטוריים.