רודוס

רודוס הוא אי יווני הנמצא בצד המזרחי של הים האגאי והאי הגדול ביותר מהאיים הדודקאנסיים. האי רודוס מהווה יעד תיירותי פופולארי עבור נופשים רבים מכל רחבי העולם. האי זוכה למבקרים רבים כי האי כולל שילוב של חופים מדהימים, מוזיאונים ואתרים ארכאולוגים. מזג האוויר באי מצוין ולרוב שטוף שמש.

היסטוריה

האי רודוס כולל היסטוריה ארוכה ומפוארת יותר מכל מקום בעולם. האי היה מיושב מאז התקופה הנאוליתית, והיו לו התיישבויות עוד מתקופת הברונזה ובשחר העידן ההיסטורי כבר היה מפורסם עם שלושת הערים לינדוס, לליסוס וקמירוס. ב408 לפנה"ס שלוש ערים אלה הצטרפו לעיר הבירה של האי, המכונה גם רודוס.

האי רודוס מילא תפקיד חשוב בהיסטוריה היוונית והרומית העתיקה שלאחר מכן. בתקופה העותמאנית רודוס איבדה את האופי הבינלאומי שלה. מסגדים, בתי מרחץ ציבוריים ואחוזות נבנו עבור שליטי העיר החדשים. היוונים נאלצו לנטוש את העיר המבוצרת ולנוע מחוץ לכותלה.

רודוס נשארה תחת שלטון טורקי עד שנת 1912. בסוף מלחמת העולם השנייה, האי רודוס שוב זכה לחירותו וחזר לשליטה של יוון.

לינדוס, רודוס
אתר ארכיאולוגי בלינדוס

אטרקציות ברודוס

רודוס מציעה מגוון רחב של אטרקציות למטיילים המתאימים לכל קבוצת הגילאים ביניהם חנויות יחודיות, מוזיאונים ואתרים היסטוריים, חופים, פעילויות ספורט ועוד.

העיר העתיקה של רודוס היא בהחלט האטרקציה המרכזית של האי והיא נחשבת לאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו.

אחד מהמוזיאונים המעניינים באי הוא מוזיאון הדבורים שמעניק חוויה יוצאת דופן למבקריו. שווה מאוד לביקור של משפחות עם ילדים ישנם פעילויות אטרקטיביות במוזיאון שיתאימו במיוחד עבורם.

ארמון ראשי המסדר נמצא ברובע האבירים של העיר העתיקה. הארמון פתוח לביקור בעונת התיירות הרשמית משעה 08:00 בבוקר ועד 20:00. מחיר הכניסה לאדם הוא 6 אירו וגישה לקיר החיצוני היא 2 אירו נוסף.

שדה התעופה של רודוס

נמל התעופה הבינלאומי של רודוס ממוקם כ-14 ק"מ מעיר הבירה של רודוס, קרוב לכפר פרדיסי.

יישובים ברודוס

השכרת רכב ברודוס

השכרת רכב ברודוס היא דרך מעולה לגלות את האי בעצמכם. ניתן להשכיר רכב דרך שדה התעופה, בבית המלון או מראש עוד לפני ההגעה לרודוס.

תחבורה ציבורית ברודוס

ברודוס קיימת תחבורה ציבורית טובה. כל קווי האוטובוס הציבוריים היוצאים מרודוס מגיעים לכמעט כל מקום באי. תחנת האוטובוסים המרכזית ברודוס נמצאת באגורה החדשה. שירות האוטובוסים העירוני מפעיל 5 קווים היוצאים כל 45 דקות מהשעה 06:00 ועד השעה 21:00 ברוב הקווים. כל הקווים יוצאים מהשוק החדש במנדרקי, במרכז העיר רודוס.

לתחבורה ציבורית מחוץ לעיר ישנם שני תחנות אוטובוסים: בצד המערבי של האי פועלת חברת RODA המפעילה קווי אוטובוסים לכל הכפרים בצד המערבי שבאי. ובצד המזרחי, פועלת חברת KTEL המפעילה קווי אוטובסים לכל הכפרים בצד המזרחי באי.

בתי מלון ברודוס

בתי המלון הטובים ביותר באי ממוקמים בעיר הישנה או במתחמי היוקרה פליראקי ולינדוס. בקרו בעמוד בתי מלון מומלצים ברודוס כדי לצפות ברשימת המלונות המומלצים באי.

לפניכם מפה אינטראקטיבית המציגה את בתי המלון באי רודוס כולל המחיר שהם מציעים עבור לילה. לחצו על כל מלון כדי לקבל פרטים נוספים עליו, לקרוא ביקורות של גולשים ששהו במלון ולבצע הזמנה ישירה באתר בוקינג.

Booking.com

מידע נוסף