סמותראקי

סמותראקי (או באיות אחר סאמותראקי) הוא אי יווני קטן הנמצא בצפון הים האגאי. זהו אי מדהים במיוחד לאוהבי הטבע בו מעיינות טבעיים, נחלים ומגוון צמחים ומיני בעלי חיים. רוב תושביו עוסקים בדייג ותיירות.

סאמותראקי (או כורה כפי שנקראת על ידי המקומיים) היא עיירת הבירה של האי. ממוקמת למרגלות גבעה הררית, כמעט בלתי נראית מהים ונבנתה כדי להיות מוסתרת כדי להיות מוגנת מפני התקפות פיראטים מהים בימי הביניים. העיירה עם רחובותיה הצרים והמפותלים והמבצר הגנואי שלו (המקור היה ביזנטי) היא היפה ביותר באי. מהכיכר הגדולה והמרכזית, בה תמצאו כמה טברנות, יש תצפית יפה על הים. קצת יותר למטה בעיירה נמצא פאליאופולי עם שלושת המגדלים האופייניים לו מהמאה ה-15.

קאמאריוטיסה (Kamariotissa) נמצאת בצד המערבי של האי והיא המקום אליו מגיעות המעבורות והעיירה הראשונה בה תבקרו בביקורכם באי. מוקפת בגבעות עם דשא וכמה עצים וברקע ההר העקר הגבוה פנגרי המתנשא לגובה של 1660 מטר. קמאריוטיסה די ירוקה ויש כמה מסעדות, בתי קפה, בנקים, סניף דואר, סופרמרקט, מאפייה, ירקן, בית מרקחת וכמובן את דוכן הכרטיסים למעבורות. בטיילת ישנן 2 חברות השכרה של קטנועים ומכוניות. תחנת הדלק היחידה של האי נמצאת על הכביש מקמריוטיסה לכורה, עיירה הבירה. בפארק הקטן על קו המים נמצאת תחנת האוטובוס.

וידיאו המציג טיול ברחבי האי סמותראקי

כיצד ניתן להגיע אל סמותראקי

לאי אין שדה תעופה וניתן להגיע אליו אך ורק באמצעות מעבורות היוצאות מהנמל של העיר אלכסנדרופולי. זמן השייט אורך כשעתיים. המחיר הוא 9 יורו עבור מבוגר. המעבורת מגיעה אל מעגן קאמריוטיסה. זוהי הדרך היחידה להגיע ולחזור מהאי אלא אם כן יש לכם סירה או יאכטה.