סנטוריני

סנטוריני

סנטוריני הוא אחד מהאיים היוונים הממוקם בקצה הדרומי של האיים הקיקלדיים.

במאה ה-15 לפנה"ס הר וולקאנו התפרץ ומרכז האי קרס לתוך הים ויצר את הקלדרה. החופים השחורים והצוקים שמקיפים את הקלדרה, ההרים המעוותים, הסלעים המיוחדים והצוקים התלולים נתנו לאי יחודיות.

האי גם מייצא יינות, מבין היינות הטובים בעולם ועגבניות קטנות שגודלות ללא השקייה מלאכותית. האקלים הוא מתון ויבש. במהלך הקיץ הטמפרטורות הם בין 25 ל-35 מעלות.

פירה - עיר הבירה של סנטוריני

עיר הבירה של סנטוריני, פירה, נמצאת בקצה הצוק. במהלך רעידת האדמה שהתרחשה בשנת 1956 חלק נכבד מהעיר נהרס אולם מספר מבנים מהמאה ה-18 שרדו את רעידת האדמה. המבנים הנפלאים יחד עם הים העמוק והכחול נותנים נוף מדהים ביופיו  ויחודי מבין כל האיים היוונים.

מתי כדאי לבקר בסנטוריני?

התקופה הטובה ביותר לבקר בסנטוריני היא בין מאי לאוקטובר כאשר המים חמימים והגשם הוא מועט. התקופה החמה ביותר בסנטוריני היא בין חודש יוני לספטמבר כאשר האיים היוונים שטופים שמש והמים נעימים לשחיה.

טמפרטורת המיים חמה ביותר בחודש אוגוסט. ייתכן כי יהיה אפשרי לשחות במאי עד ספטמבר אך המים קרירים ולא ניתן להיות בטוחים במזג האוויר.

המחירים הזולים ביותר עבור מלונות ניתן להשיג בעונת החורף מאשר בעונת הקיץ בדיוק כמו בשאר האיים היוונים.

מה לעשות באי סנטוריני?

כיעד תיירותי פופולארי האי סנטוריני מציע למבקריו מגוון אטרקציות. להרפתקנים שביניכם ישנם מסלולי הליכה מדהימים באי. ניתן גם לקחת שייט מודרך או ארוחה עם הנוף המדהים שנשקף מכל עבר.

יש גם מקומות עם אתרים עתיקים בעלי ערך היסטוריים המשקפים את ההיסטוריה של האי.

לפניכם מספר המלצות לסיורים מודרכים אפשריים בסנטוריני, לפרטים נוספים ומחירים היכנסו לקישורים.

כמה זמן להישאר בסנטוריני?

אתם צריכים לפחות יומיים או שלושה כדי לחוות ולהרגיש את האי, האטרקציות הרבות שבו ולאכול במסעדות שהאי מציע. תוכלו להעביר שבוע שלם במהרה על ידי הליכות ארוכות, שחייה, ואוכל וחיי לילה שפעים. אם ברצונכם להישאר יותר משבוע באי, מומלץ להישאר כעד 10 ימים שתוכלו לחוות חוויות מאיים נוספים שמציעים האיים היוונים.

סיור וידיאו ממבט עילי באי סנטוריני

הזמנת מלונות בסנטוריני דרך אתר Booking

באפשרותכם לצפות במאות בתי מלון בסנטוריני כולל פרטים מלאים על אותו מלון, ביקורות גולשים ואפשרות לבצע הזמנה ישירות מהאתר. ההזמנה מתבצעת ישירות באמצעות כרטיס אשראי. לחצו כאן כדי לצפות בהמלצות בתי המלון בסנטוריני באתר בוקינג