סקירוס

סקירוס (Skyros) הוא אי יווני מקבוצת האיים הספורדיים בים האגאי. בבואכם אל האי אתם תראו את נמל לינריה. הצד הצפוני של האי מיוער והצד השני הוא הררי ובמעלה הגבעה נמצאת עיירת הבירה של האי.

אחד המאפיינים הבולטים ביותר של סקיירוס הוא הנוף ההררי והמחוספס שלו. האי הוא ביתם של מגוון גבעות והרים, כאשר הפסגה הגבוהה ביותר היא הר קוצ'ילה, המתנשא לגובה של למעלה מ-790 מטר. המבקרים יכולים ליהנות מטיולים וטיולים במסלולי הנוף של האי ולחקור פנינים נסתרות רבות שלו, כמו מפרצונים נסתרים וכפרי דייגים ציוריים.

בנוסף ליופי הטבעי שלו, האי ידוע גם במורשת התרבותית העשירה שלו. לאי יש היסטוריה ארוכה, עם עדויות לפעילות אנושית עוד מהתקופה הנאוליתית. לאורך מאות השנים, קיירוס היה מיושב על ידי מגוון תרבויות, כולל היוונים, הרומאים, הוונציאנים והעות'מאנים. כתוצאה מכך, האי הוא ביתם של שפע של ציוני דרך תרבותיים, כמו הטירה הוונציאנית בעיירה סקירוס, המנזר הביזנטי של סנט ג'ורג', והבתים המסורתיים והסמטאות הצרות של הכפר סקירוס.

סקירוס מפורסם גם בזכות אמנות המלאכה המסורתית שלו, כולל גילוף העץ המורכב שמיוצר בבתי המלאכה של האי. המבקרים יכולים לחזות בחוצבי העץ בעבודה ואף לרכוש את יצירותיהם הייחודיות כמזכרות. האי ידוע גם במוזיקה שלו, הכוללת שירים וריקודים מסורתיים המבוצעים במהלך פסטיבלים ואירועי תרבות אחרים.

אחת האטרקציות הפופולריות ביותר באי היא סקיירוס פוני, זן נדיר של סוסים שחי באי כבר מאות שנים. המבקרים יכולים לרכוב על סוסי הפוני וללמוד על ההיסטוריה שלהם וחשיבותם לתרבות ולזהות של האי.

האי הוא גם ביתם של מגוון חופים מדהימים, כולל חוף אגיוס פוקאס המבודד, החוף החולי הארוך של מולוס, והמים הצלולים של מפרץ אטסיטה. החופים של האי הם אידיאליים לשחייה, שיזוף וספורט מים כגון קיאקים וגלישה.

סיור וידיאו בעיירה הראשית של האי סקירוס

כיצד להגיע אל האי סקירוס

אל האי סקירוס ניתן להגיע בטיסה מאתונה או סלוניקי או בשייט באמצעות סירה מהאי קימי. אורך השייט הוא שעה וארבעים דקות. אל האי קימי ניתן להגיע באמצעות אוטובוס מאתונה.

חופים בסקירוס

החופים הטובים ביותר ביוון נמצאים באי סקירוס. מים צלולים ונקיים וחופים חוליים וזהובים המוקפים בעצי אורן וחופים טבעיים הנשקפים מכל עבר.

הנה כמה מהחופים הטובים ביותר לבקר בהם במהלך שהייתכם באי:

  • חוף מולוס: החוף החולי הארוך הזה הוא אחד הפופולריים ביותר באי, הידוע במים הצלולים ובסביבה הציורית שלו. זהו מקום נהדר לשחייה, להשתזף ולהירגע, עם מגוון טברנות ובתי קפה הממוקמים בקרבת מקום.
  • מפרץ אציצה: מפרץ יפהפה זה מוקף בצמחייה עבותה ובצוקים סלעיים, ויוצרים אווירה מבודדת ושלווה. החוף הוא שילוב של חול וחלוקי נחל, עם מים צלולים שמושלמים לשחייה ושנורקלינג.
  • חוף קאלאמיצה: ממוקם על החוף הדרומי של האי, חוף קלמיצה הוא מקום שקט ומבודד המושלם למנוחה. החוף קטן ומבודד, מוקף בנוף טבעי מדהים.
  • חוף אגיוס פוקאס: החוף היפהפה הזה ממוקם בחוף הצפוני של האי, וידוע במים הצלולים והיופי הטבעי הבלתי מקולקל שלו. זהו מקום נהדר לשחייה, שנורקלינג ושיזוף, עם כמה טברנות הממוקמות בקרבת מקום לכיבוד.
  • חוף פפקוס: החוף הארוך והחולי הזה ממוקם בחוף המזרחי של האי, וידוע ביופיו הטבעי ובאווירה השלווה. זהו מקום נהדר לשחייה ולשיזוף, עם הרבה מקום להירגע וליהנות מהנוף המדהים.