כיכר סינטגמה

כיכר סינטגמה (משמעותה ביוונית היא "כיכר החוקה") ממוקמת במרכז אתונה והיא נקראת כך על דרישת העם היווני מהמלך אותון לחוקה אשר הוכרזה מהמלון הנשיאותי שמשקיף על הכיכר ב-3 לספטמבר 1843.

כאשר יוון שוחררה מידי הטורקים המעצמות הגדולות החליטו שהם צריכים מלך והם בחרו במלך אותון בוואריה. מכיוון שהוא היה צעיר מכדי לשלוט הוא בא עם כוח צבאי ושלושה מושלים ששלטו כמו דיקטטורים, הטילו מיסים כבדים על האזרחים וגנבו מהמדינה. כאשר המלך התבגר היוונים שנלחמו כדי לשחרר את המדינה מהשלטון הטורקי עכשיו נאלצים להתמודד עם שליטתו של המלך.

עם תמיכתם של דיפלומטים בריטים, שני חיילים יוונים, דימיטריס קלרגס, יואנס מאקריאניס הובילו את חייליהם לארמון ודרשו מהמלך ודרשו מהמלך לסלק את הזרים ולצור חוקה בתוך שלושה ימים. זה היה סופו של השלטון הזר ביוון. לכיכר סינטאגמה יש היסטוריה ארוכה. נראה שלכל אירוע חשוב וגדול ביוון נחגג בכיכר הזאת.

צפו בסביבת כיכר סינטגמה באתונה

בצד הצפוני של כיכר סינטגמה ניתן למצוא את מלון גראנד ברטאן, מלון יוקרתי המסמל את אתונה וכולל היסטורה ארוכה. זהו גם מקום נפלא לבקר על מנת לשתות כוס קפה בלובי היוקרתי של המלון. זה נחשב לאחד המלונות הטובים ביותר ללון בהם באתונה ונמצא שם מאז שנבנה בשנת 1862 כדי לארח את ראשי המדינות, מטרה שהוא משמש עד היום. זהו אחד מהמלונות הידועים ביותר בעולם כולו.

במלחמת העולם השנייה המלון הופקע על ידי הצבא על מנת לארח את המפקדים הבכירים. לאורחים היה שעה לעזוב. הוא גם שימש כמטה של  הוורמכט במהלך הכיבוש הנאצי. כאשר החלה מלחמת האזרחים המלון שימש למפקדה של חיל המשלוח הבריטי בו מקלעים ושקי חול שמרו על הלובי.

בקרבת הכיכר תוכלו למצוא מלון יוקרה נוסף בדירוג 5 כוכבים בשם מלון אתנס קפיטל סנטר המציע חדרי מודרניים בלב ליבה של אתונה.

מה יש לראות בכיכר סינטגמה

  • בניין הפרלמנט היווני - בעבר היה ארמון מלכותי העומד בצד המזרחי של הכיכר ואותו שמרו חיילים לבושים בחצאית סקוטית ותלבושת רשמית.
  • מלון גראנד ברטאן - נמצא מול הקצה הצפוני של הכיכר, מלון יוקרתי 5 כוכבים אחד מהיוקרתיים באתונה וביוון המסמל את העיר אתונה עם היסטוריה ארוכה מאוד.

החיילים בכיכר סינטגמה

חייל בכיכר סיטנגמה

מראה ייחודי בכיכר סינטגמה הם החיילים היוונים בכיכר סינטגמה הלבושים בתלבושת ייחודית ועומדים זמן רב בתנוחה קבועה ללא תזוזה. תיירים רבים רוצים להצטלם לצד החיילים וזו האטרקציה העיקרית של הכיכר. כאשר הם מתחלפים הם עושים זה בצורה רשמית וייחודית.

מלונות בסביבת כיכר סינטגמה

לפניכם מפה אינטראקטיבית המציגה את המלונות הסמוכים לכיכר סינטגמה עם מחיריהם ללילה. בלחיצה על כל מלון תוכלו לקרוא פרטים נוספים עליו, לקרוא ביקורות גולשים ואף לבצע הזמנה ישירה באתר בוקינג. ניתן להתמקד או להתרחק מאזור מסוים במפה ולצפות במלונות נוספים או למקד את הצפייה באזור ספציפי.

Booking.com