אגינה

אגינה הוא אי יווני הנמצא במרחק 25 ק"מ מאתונה. האי מהווה יעד לאתונאים מהמעמד הבינוני-גבוהה הרוצים לצאת מההמולה שבעיר והאי מהווה מקום נפלא לשחייה, קניות ובילוי. המקומיים נחמדים ורוב בעלי החנויות באי הם דוברי אנגלית.

האי אגינה מכונה גם "אי הפיסטוק" מכיוון שהפיסטוק הוא אחד הגידולים העיקריים באי. כל שנה בחודש ספטמבר מתקיים באי פסטיבל הפיסטוק בו יש תערוכות, דוכנים, ציורים, מופעים, טעימות וגם פעילויות שונות עבור הילדים. האירועים הראשיים של הפסטיבל מתקיימים בעיירה הבירה הראשית.

לאי אגינה יש היסטוריה רבה. מהתקופה הנאוליתית (4 לפנה"ס) לשנים המאוחרות יותר. הנקודות השיא בהיסטוריה שלה היו תקופת השגשוג שלה (657-459 לפנה"ס) ופרק הזמן הקצר שבו הוכרזה בירתה הראשונה וביתו של מושל יואניס קפודיסטריאס.

סיור וידיאו המציג מקומות שונות באגינה

איך מגיעים לאי אגינה

לאי אגינה ניתן להגיע באמצעות מעבורת היוצאת מנמל פיראוס. נמל התעופה הקרוב ביותר לאי הוא נמל התעופה הבינלאומי של אתונה, אלפתריוס וניזלוס.

חופים מומלצים באגינה

חוף אגיה מרינה (Agia Marina Beach) הוא חוף חולי מאורגן הנמצא בעיירת הנופש אגיה מרינה. נחשב לאחד החופים הפופולאריים והטובים באי. החוף כולל מיטות שיזוף ושמשיות הניתנות להשכרה.

מלונות מומלצים באגינה

מלון לאליביי ⭐⭐⭐⭐⭐ בדירוג 5 כוכבים נמצא בפרדיקה. זהו אחד המלונות הטובים ביותר באגינה. המלון כולל חוף ים פרטי עם גן מרהיב בו שבילי אבן מטופחים המובילים אל הים.

מלון רסתוני ⭐⭐⭐ בדירוג 3 כוכבים נמצא בעיירה הראשית של אגינה בלב חוות פיסטוקים, במרחק קצר מחוף הים והנמל.