נמל תעופה אתונה

נמל התעופה הבינלאומי באתונה אלפת'ריוס וניזלוס (נקרא על שמו של הפוליטיקאי הכרתי) החל לפעול במרץ 2011 והחליף את נמל התעופה אליניקון ששירת את אתונה ופעל במשך 60 שנה עד לשנת 2011 בו הוחלף בשדה התעופה החדש. התוכנית להעביר את שדה התעופה למיקום חדש החלה בשנות ה60 המאוחרות כאשר אתונה החלה להתרחב ואיתם גם מספר הנוסעים שעברו בשדה התעופה.

בשנת 1990 שדה התעופה הישן כבר לא יכל להתמודד עם מספר הטיסות וכמות הנוסעים לכן היה חובה להרחיבו. אבל הרחבתו לא הייתה אפשרית והיו תלונות רבות על רעש, זיהום אוויר וסיכון תעופתי במיקומו הנוכחי לכן הממשלה היוונית החליטה להעביר את שדה התעופה ולמקמו בעיירה בשם ספסטה.

לבסוף, בשנת 1995, החברה הגרמנית Hochtief לקחה על עצמה את פרויקט בנייתו של נמל התעופה הבינלאומי החדש. ניתן לגשת לנמל התעופה החדש דרך הכביש המהיר של אתיקה ועל ידי רכבת. ישנן גם קווי אוטובוסים ישירים ממקומות שונים בעיר וגם כמובן מוניות. בפנים נמל התעופה ישנן חנויות, בתי קפה, מסעדות, בנקים, כספומטים וסוכנויות תיירות שונים.

כיום, נמל התעופה באתונה הוא אחד מנמלי התעופה המודרניים באירופה ואף זכה בשנת 2008 בפרס בניין ירוק על היותו שומר על הסביבה.

סיור וידיאו בנמל תעופה אתונה

סיור וידיאו וירטואלי בנמל התעופה הבינלאומי של אתונה אלפת'ריוס וניזלוס