נמל תעופה אתונה

נמל התעופה הבינלאומי באתונה אלפת'ריוס וניזלוס (נקרא על שמו של הפוליטיקאי הכרתי) החל לפעול במרץ 2011 והחליף את נמל התעופה אליניקון ששירת את אתונה ופעל במשך 60 שנה עד לשנת 2011 בו הוחלף בנמל התעופה החדש. התוכנית להעביר את שדה התעופה למיקום חדש החלה בשנות ה-60 המאוחרות כאשר אתונה החלה להתרחב ואיתם גם מספר הנוסעים שעברו בשדה התעופה.

בשנת 1990 שדה התעופה הישן כבר לא יכל להתמודד עם מספר הטיסות וכמות הנוסעים לכן היה חובה להרחיבו. אבל הרחבתו לא הייתה אפשרית והיו תלונות רבות על רעש, זיהום אוויר וסיכון תעופתי במיקומו הנוכחי לכן הממשלה היוונית החליטה להעביר את שדה התעופה ולמקמו בעיירה בשם ספאטה.

לבסוף, בשנת 1995, החברה הגרמנית Hochtief לקחה על עצמה את פרויקט בנייתו של נמל התעופה הבינלאומי החדש. ניתן לגשת לנמל התעופה החדש דרך הכביש המהיר של אתיקה ועל ידי רכבת. ישנן גם קווי אוטובוסים ישירים ממקומות שונים בעיר וגם כמובן מוניות. בפנים נמל התעופה ישנן חנויות, בתי קפה, מסעדות, בנקים, כספומטים וסוכנויות תיירות שונים.

כיום, נמל התעופה באתונה הוא אחד מנמלי התעופה המודרניים באירופה ואף זכה בשנת 2008 בפרס בניין ירוק על היותו שומר על הסביבה.

סיור וידיאו וירטואלי בנמל התעופה הבינלאומי של אתונה

אינטרנט אלחוטי WiFi בנמל התעופה

קיים אינטרנט אלחוטי WiFi חינם המוגבל ל-45 דקות לכל חיבור. התחברו אל רשת "ATH Free Wi-Fi". בתום 45 דקות של שימוש החיבור ינותק אבל תוכלו להתחבר שוב. תוכלו גם לשלם עבור חיבור פרימיום ברשת "ATH Premium Wi-Fi" עבור חיבור רציף ללא ניתוקים והפרעות.

תוכלו למצוא גם ברחבי הקיוסקים בנמל התעופה, חיבור אינטרנט אלחוטי WiFi חינמי המוגבל ל-15 דקות.

שירותי דואר אוויר

בנמל התעופה נמצא שירות דואר אוויר בו תוכלו לשלוח מכתבים באמצעות שירות הדואר היווני. אשנב הדואר פתוח בימי שני עד שבת בין השעות 07:00 בבוקר ל- 17:30 בערב וגם בימי ראשון וחגים בין השעות 08:30 בבוקר ועד לשעה 17:30 בערב.

בית מלון יוקרתי בנמל התעופה

אם קרה חלילה מקרה והתבטלה לכם הטיסה או מסיבה כלשהיא אחרת אתם נאלצים לישון בנמל התעופה באתונה, מלון סופיטל אתונה ⭐⭐⭐⭐⭐ בדירוג 5 כוכבים ממוקם במרחק של כ-50 מטרים מהטרמינל הראשי. למלון יש שירותי ספא הזמינים בתשלום גם לאלו שאינם אורחים במלון. השירותים כוללים מגוון טיפולי פנים וטיפולי גוף, עיסויים ועוד.

כיצד להעביר את הזמן בנמל התעופה

הגעתם מוקדם מידי? ממתינים לטיסת קונקשן? בעוד עודכם ממתינים תוכלו להנות מארוחה טובה באחד מהמסעדות בנמל התעופה של אתונה. יש לא מעט בתי קפה וקיוסקים לנשנש חטיפים וגם אם תרצו סופרמרקט.

תוכלו להתרווח באחד מהטרקלינים שמציעים לאורחיהם אוכל ושתייה, אינטרנט אלחוטי WiFi ושירותים נוספים לנוחות הנוסע.

בנמל התעופה תוכל להתרשם ממגוון מוצגים היסטוריים שנלקחו חלקם ממוזיאון אקרופוליס באתונה. ישנו גם מוזיאון ייחודי הנמצא בטרמינל הראשי בכניסה 3 הכולל מוצגים היסטוריים שונים. המוזיאון פתוח בימי שני עד ראשון בין השעות 06:00 ל-23:00.

לאוהבי השופינג ישנם לא מעט חנויות וכמובן המקום הנחשק עבור כל מטייל הוא הדיוטי פרי. רוב החנויות בו פתוחות בין השעות 06:30 בבוקר ועד ל-22:30 בלילה וישנם גם כאלה הפתוחות 24 שעות ביממה.

כיצד להגיע מנמל התעופה אל מרכז אתונה

בנמל התעופה באתונה ישנם אוטובוסים שרובם פועלים 24 שעות ביממה.

קו האוטובוס X95 מוביל אל כיכר סינטגמה במרכז אתונה. זמן הנסיעה בקו X95 מנמל התעופה אל כיכר סינטגמה הוא כשעה והוא יוצא בתדירות של כל רבע שעה בערך. בחשמלית תוכלו לקצר את זמן הנסיעה ל-40 דקות.

תוכלו להגיע אל נמל פיראוס באמצעות קו האוטובוס X96. זמן הנסיעה אורך כשעה וחצי והוא יוצא בתדירות של כל חצי שעה בערך. ניתן להגיע אל הנמל גם באמצעות רכבת בה זמן הנסיעה מתקצר לשעה.

באמצעות הקו הכחול (קו מספר 3) של המטרו ניתן להגיע מנמל התעופה אל כיכר סינטגמה ומונאסטיראקי.

חנויות ענק בקרבת נמל התעופה

בקרבת נמל התעופה, בנסיעה קצרה של מספר דקות, תוכלו למצוא חנויות ענק שונות ביניהם סניף של רשת איקאה, סניף של Leroy Merlin, רשת צרפתית של חנויות עשה זאת בעצמך וגם חנות עודפים ענקית בשם Factory Outlet הכוללת עודפים של מגוון המותגים בביגוד והנעלה.