מוזיאון אקרופוליס

מוזיאון אקרופוליס באתונה הוא אחד מהמוזיאונים החשובים בעולם עם ממצאים ארכאולוגים עתיקים של יוון העתיקה. זוהי האטרקציה המרכזית והפופולארית ביותר של העיר אתונה. אם אתם מבקרים לראשונה באתונה אז זהו המקום הראשון בו תרצו לבקר יחד עם ביקור באקרופוליס.

מוזיאון אקרופוליס

היסטוריה

מיד לאחר מלחמת העצמאות של יוון (1821- 1829) לאחר הוצאת הטורקים מאתונה, תוכננו התוכניות עבור מוזיאון אתונה. תחת שליטה עותומנית, הרבה מבקרים זרים לקחו איתם מזכרות מהאקרופוליס אל הארצות שלהם. (המפורסם מביניהם היה "שיש אלגין" המכונה "שיש הפתרנון" שכעת נמצא במוזיאון הבריטי שבאנגליה). בעקבות כך, ההגנה על חפצי הערך היקרים וההיסטוריים הפכה חלק משמעותי וחשוב לעצמאות היוונית.

מוזיאון האקרופוליס הראשון נבנה בשנת 1865 מדרום מזרח לפרתנון. לאחר שהחלו החפירות הארכיאולוגיות של האקרופוליס ב-1886, המוזיאון הקטן שנבנה שימש לאחסון כל השרידים שנמצאו אך לא הספיק להכיל את כולם. מוזיאון נוסף נבנה בשנת 1888 אשר נהרס בשנת 1947 על מנת להרחיב את המקורי.

בשנת 1970, המוזיאון הישן לא הספיק למספר המבקרים שקיבל ולא היה ראוי להציג את כל המוצגים החשובים במוזיאון. ההחלטה להקים מוזיאון חדש ניתנה ומכרז אדריכלאים יצא בין השנים 1976 ל-1979 על תכנון המוזיאון אבל הפרויקט הופסק.

בשנת 1989, היו תקוות שהמוזיאון הבריטי יחזיר את השרידים ההיסטוריים לאתונה. לבסוף בשנת 2000, תחרות נערכה בין 4 אדריכלאים עם העיצוב המנצח שהלך אל האדריכל ברנרד טשומי. המוזיאון הישן נסגר בשנת 2007 עבור שלב הבנייה הסופי ומוזיאון אקרופוליס החדש נפתח לציבור ביוני 2009.

מה לראות במוזיאון אקרופוליס

מוזיאון אקרופוליס מכיל את כל החפצים ההיסטוריים שהוסרו ממנו משנת 1834, חוץ מכמה פריטים שמוצגים במוזיאון הארכיאולוגי הבינלאומי.

סרטון וידיאו המציג את מוזיאון אקרופוליס

בקומת הקרקע של המוזיאון קיים מודיעין בסמוך אל דוכן הכרטיסים ופעיל בשעות הפעילות של המוזיאון. במודיעין המבקרים יכולים לקבל מפת התמצאות במוזיאון חינם, ללא תשלום, ב-8 שפות (יוונית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, ספרדית, רוסית, סינית ויפנית) וגם מכתב משוב בו מבקרים יכולים להציע הערות / הארות ומכתב להשבת חפצים שנאבדו למטיילים.

המוזיאון כולל גם חנות בקומת הקרקע שכוללת אוסף גלויות גדול, מכתבים וגם חנות מתנות לילדים. בקומה השנייה ישנה חנות נוספת המכילה מגוון ספרים הקשורים להיסטוריה ולאקרופוליס וגם מתנות ופריטי מזכרות שונים. החנויות פתוחות בזמן פעילות המוזיאון. כדי להיכנס לחנות בקומת הקרקע לא נדרש כרטיס. כדי להיכנס לחנות בקומה השנייה נדרש לבצע רישום במודיעין, ללא תשלום.

ישנו בית קפה בקומת הקרקע המשקיף אל החפירה הארכאולוגית באקרופוליס ומסעדה בקומה השנייה עם נוף פנורמי ומדהים אל האקרופוליס. המסעדה פתוחה משעה 08:00 בבוקר ועד 20:00 בערב.

כיצד להגיע אל מוזיאון אקרופוליס

המוזיאון ממוקם במקום ההיסטורי של מקריאני ברחוב דיוניסיו אראופגיטו באתונה. המוזיאון נמצא במרחק של כ-300 מטרים מהאקרופוליס ובמרחק של כ-2 ק"מ מכיכר סינטגמה.

סיור וירטואלי במוזיאון אקרופוליס

ניתן לבצע סיור וירטואלי במוזיאון אקרופוליס ולצפות ב24 פריטים בצורה תלת מימדית באמצעות שירות Google Art.

הקרנות תלת מימד במוזיאון חדש!

החל מתאריך 05.05.2012 מוזיאון אקרופוליס יציע הקרנה תלת מימדית בכל שבוע בימי שבת וראשון בשעה 11:00 באנגלית ולאחר מכן הקרנה נוספת בשעה 12:00 ביוונית. מוגבל ל40 אנשים לכל הקרנה ועולה כ1 יורו לאדם. לקבוצות מעל ל10 אנשים יש צורך להזמין מראש בטלפון 30-210-9000903+. כרטיס הכניסה למסעדה אינו מקנה זכות כניסה להקרנה. חל איסור לצלם במהלך ההקרנה.

כללי מוזיאון אקרופוליס

אסור להכניס חיות מחמד אל תוך המוזיאון פרט לכלבי נחייה לעיוורים. השימוש בטלפונים סלולריים מותר רק בלובי המוזיאון, מסעדה ובית הקפה. הצילום במוזיאון מותר כמעט בכל המקומות חוץ מגלריית המדרונות של האקרופוליס והגלרייה הארכאית.

חל איסור לצלם במהלך ההקרנות במוזיאון. חל איסור להשתמש בציוד צילום כגון חצובה או פלאש או כל אמצעי שיכול להפריע למבקרים במוזיאון. חל איסור להשתמש בתמונות עבור פרסום ברבים או שימוש מסחרי. אם יצולמו תמונות הם לשימוש אישי בלבד.

מלונות הסמוכים למוזיאון אקרופוליס

להלן מפה אינטראקטיבית המציגה את המלונות הסמוכים אל מוזיאון האקרופוליס באתונה כולל מחיר ללילה וקישור לפרטים על כל מלון וביקורות גולשים באתר בוקינג

Booking.com