אקרופוליס

אקרופוליס פירושו בעברית "העיר העליונה", יש רבים ביוון אך הידועה מכולם היא האקרופוליס של אתונה. כולם בנויים על נקודה גבוהה משאר העיר ושומשו בעבר כמגן מפני האויבים. לראות את המבנה מתנשא בכל מקום בעיר, זה מראה מאוד מרשים.

מאמינים שהאקרופוליס היה מיושב עוד מהאלף ה-7 לפני הספירה. במהלך התרבות המיקנית, קירות נבנו מסביבו ויש הוכחה שהיה גם ארמון מיקני במקום. ישנם גם מקדשים וקברים וכולם מקושרים למלכים, גיבורים ואלים שהיו קשורים לאתונה.

אתר האקרופוליס פתוח לביקור כל יום מהשעה 08:00 בבוקר ועד השעה 18:30.

סיור וידיאו באקרופוליס של אתונה

סיור מודרך באקרופוליס

אם אתם מבקרים באתונה אסור לכם להחמיץ ביקור באקרופוליס אבל בחודשי הקיץ החמים הטמפרטורות עולות במהרה לכן מומלץ מאוד ללכת לשם מוקדם או מאוחר ביום כאשר השמש פחות חזקה. מומלץ להצטייד בבקבוק מים מינרלים גדול.

בחודשי הקיץ גם ישנה צפיפות של מבקרים רבים. התקופה הטובה ביותר לסייר באקרופוליס תהיה לקראת סוף החורף או באביב כאשר הצמחיה משגשגת מכל סלע, זוהי תחושה מדהימה וחוויה נהדרת.

תוכלו להזמין סיור מודרך באנגלית עם מדריך מוסמך האורך כשעה וחצי הכולל את כרטיס הכניסה לאתר. את הסיור תוכלו להזמין דרך הקישור הבא ישירות דרך אתר GetYourGuide.

כרטיסים לאקרופוליס באתונה

הכרטיסים לאקרופוליס נמכרים בשני שערים. אם אתם מגיעים לאתר באמצעות המטרו, קיוסק המוכר כרטיסים נמצא בסמוך למוזיאון האקרופוליס. אם אתם הולכים אל האקרופוליס דרך תחנת המטרו של מונאסטיראקי, אתם תמצאו את עמדת המכירה בדרכם סמוך לחנות המתנות.

כרטיס לסיור באקרופוליס עולה 12 יורו לאדם ומאפשר ביקור בכל המקומות באתר האקרופוליס המאפשרים סיור רגלי. הכניסה היא חינם עבור ילדים. לפעמים ישנם ימים בהם הכניסה אל האקרופוליס היא חופשית לכולם וללא תשלום.

תוכלו להזמין כרטיסים אל האקרופוליס מראש בצורה מקוונת דרך הקישור הבא באתר Tiqets. בחרו תאריך ואת מספר הכרטיסים ובצעו את הרכישה דרך האתר. כך לא תצטרכו לחכות בתור עבור רכישת כרטיסים ותחסכו לכם את זמן ההמתנה.

ישנו גם כרטיס משולב הכולל כניסה אל האקרופוליס ובנוסף גם אל מוזיאון אקרופוליס. את הכרטיס המשולב תוכלו להזמין דרך הקישור הבא באתר Tiqets.

תוכלו גם לרכוש כרטיסים לאקרופוליס או סיורים מודרכים בו באתר GetYourGuide בקישור הבא.

בתי מלון הקרובים לאקרופוליס

כל בית מלון באזור הפלקה, מונאסטיראקי, מאקריאני וכיכר סינטגמה יהיה במרחק הליכה אל מבנה האקרופוליס. ראו המלצות בעמוד מלונות באתונה באתרנו.

להלן מפה אינטראקטיבית המציגה את בתי המלון הסמוכים אל האקרופוליס באתונה, תוכלו לראות את המחיר שהם מציעים ללילה ואף קישור ישיר לפרטים נוספים על המלון וביצוע הזמנה באתר בוקינג

Booking.com