יוסי אהרון

יוסי אהרון
יוסי אהרון - מוזיקאי ונגן בוזוקי; הבעלים והמייסד של העולם היווני

יוסי אהרון, מוזיקאי, זמר ונגן בוזוקי. החל את דרכו המוסיקלית בגיל צעיר. בגיל 3 החל ללמוד מוזיקה וקריאת תווים ולמד לנגן על בוזוקי, כינור ופסנתר.

הוא גילה כישרון מוזיקלי יוצא דופן כבר בגיל צעיר והיה אוהב לנגן נעימות קלאסיות של מלחינים פופולאריים. בהמשך למד את תורת המקאם והושפע רבות מהמוזיקה הטורקית והיוונית. הוא למד לנגן על עוד והעריץ במיוחד יצירות מוזיקליות במוזיקה הטורקית קלאסית של מוזיקאים מהתקופה העותמאנית.

במהלך ביקוריו ביוון החליט להגשים את חלום ילדותו והחל ללמוד לנגן בבוזוקי בעיר סלוניקי שביוון, שם התגורר מספר חודשים ולמד את רזי הבוזוקי ותרבות הרבטיקו. התקופה ביוון הייתה זאת שהשפיעה הכי הרבה על חייו, הוא הושפע רבות מהתרבות היוונית ופיתח רגש מוזיקלי מיוחד בו נקשר מאוד למוזיקה היוונית ולרבטיקו והרגיש כבר אז שהבוזוקי הוא הכלי שילווה אותו לאורך כל חייו. לאחר שנגמרה אשרת השהייה, נאלץ לחזור לארץ.

לאחר תקופה בה ניגן ולמד, הבין שזה מה שבאמת הוא רוצה לעשות בחיים והרגיש שדרך הבוזוקי הוא יכול להביע את עצמו. אהבתו הגדולה למוזיקה היוונית וביקורו המתמיד ביוון גרמו לו לנטוש את תחום עבודתו בו הצליח מאוד, ובכך עבר להשקיע את רוב זמנו בתחום המוזיקה היוונית.

הוא החל בהוראת בוזוקי והקים את אתר "העולם היווני", אתר אינטרנט שהכיל מידע על יוון, המוזיקה והתרבות היוונית ואף אפשר ללמוד את השפה היוונית. האתר זכה לאלפי גולשים ייחודיים מידי חודש. לאור הצלחתו, נשאל מספר פעמים על ידי תלמידיו מדוע אין ספר לימוד נגינה לבוזוקי ובעקבות כך החליט לכתוב את הספר "קסם הבוזוקי" הכולל את כל יסודות לימוד הנגינה בבוזוקי. בספר זה בחר להפיץ את הידע והניסיון הרב שצבר במשך השנים כנגן בוזוקי. לאור ביקוש ההתעניינות מצד לקוחות וגולשים ללימודי בוזוקי, הוציא לאור את "לומדים בוזוקי", תוכנת לימוד בוזוקי ייחודית למחשב הכוללת קטעי לימוד בוידיאו בהנחייתו.

בשנים האחרונות החל בפרויקט תעודי על מוזיקאים ונגנים יוונים שלא זכרו להכרה הראויה אך זכה לאכזבה מחוסר התעניינות בנושא. בשנת 2011 הוציא סרט דוקומנטרי-ביוגרפי קצר בעריכתו על חייו של ניקוס פורפוראקיס, נגן בוזוקי שהיה מוכר בשנות ה60 בקרב הקהילה היוונית באמריקה. כדובר השפה היוונית נענה לדרישות הגבוהה ללימודי השפה היוונית בארץ והחל להעלות שיעורי לימוד יוונית ליוטיוב.

גלריית תמונות של יוסי אהרון

יוסי אהרון - נגן בוזוקינגן הבוזוקי יוסי אהרוןיוסי אהרוןנגן הבוזוקי יוסי אהרוןנגן הבוזוקי יוסי אהרוןנגן הבוזוקי יוסי אהרוןיוסי אהרון - נגן בוזוקי מקצועי

באוגוסט 2012 הוציא את אלבומו הראשון "נעימות מהלב" הכולל 15 נעימות בוזוקי מובחרות ביניהם נעימת הציפטטלי "To Bouzouki Mou Exei Kefia" שנהפכה ללהיט ביוטיוב ו-"Ta Mavra Matia Sou" של מנוליס אנגלופולוס. באלבום הוא ביצע יצירות של מאנוס לואיזוס, מיקיס תיאודוראקיס ואף כלל מספר נעימות בהשראת גדולי נגני הבוזוקי ביניהם יאני פאליאולגו, כאריס למונופולוס, ואנגליס פרפיניאדיס ועוד. האלבום הופץ ונמכר בישראל, יוון, קפריסין וארה"ב.

כיום יוסי אהרון נחשב לאחד מנגני הבוזוקי הטובים בישראל ובעולם וזכה לפרסום והכרה רבה גם בחו"ל. הוא משתייך לדור הישן של הנגנים המבצעים את האלתור המקדים "טקסימי" על פי השראה של הרגע. השכלתו המוזיקלית מגוונת מאוד וכוללות ידע נרחב בהלחנה, נגינה ושירה. הוא גם מוכר כקלידן יווני מקצועי עם ניסיון עשיר בז'אנר היווני וידע טכני רב ומנגן בכלי נגינה נוספים. מכונה על פי רבים "מאסטרו" על הבקיאות הרבה במוזיקה יוונית והכרה של כלל האמנים והשירים.

נעימות בוזוקי של המוזיקאי ונגן הבוזוקי יוסי אהרון