בוזוקי

בוזוקי הוא כלי הנגינה המוכר והבולט ביותר מבין כלי הנגינה היוונים במוזיקה היוונית. בוזוקי הוא כלי מיתר המשתייך לקבוצת הלאוטה בעלי הצוואר הארוך. כלי נגינה דומים ניתן למצוא בתרבויות קדום הלניות (מצרים, אשור, סין והודו). ביוון הקדומה, כלי הדומה לבוזוקי היה נודע בשם "פנדוריס" ובתקופת הביזנטיון הוא היה מוכר כ"תמבוראס". לבוזוקי היווני, יש תיבת תהודה בצורת אגס וצוואר ארוך בעל שריגי מתכת.

הבוזוקי היווני מוכר בשני סוגים: בוזוקי בעל שלושה זוגות מיתרים ובוזוקי בעל ארבעה זוגות מיתרים שנפוץ כיום והיה נפוץ החל משנות השישים, כאשר נגן הבוזוקי מנוליס חיוטיס הוסיף לבוזוקי מיתר נוסף. בבוזוקי מנגנים בעזרת מפרט. הבוזוקי היווני שונה לחלוטין מהבוזוקי האירי.

מבנה הבוזוקי

מבנה הבוזוקי

לבוזוקי ארבעה מיתרים כפולים המכוונים מלמטה למעלה רה-לה-פה-דו, סה"כ שמונה מיתרים.

רכישת בוזוקי

לפני הרכישה חישבו איזה בוזוקי תרצו לרכוש בהתאם לתקציב שלכם.
אם התקציב מאפשר לכם מומלץ לבחור בבוזוקי מקצועי, המחיר בהתאם לאיכות של הכלי,
נע בין 3,000 ש"ח לבוזוקי המיועד למתחילים עד למעל 40,000 ש"ח לבוזוקי מקצועי ומיוחד.
תוכלו לרכוש אצלנו בוזוקים איכותיים למתחילים ומתקדמים בעבודת יד במספר דרגות ומחירים
לחצו כאן כדי להיכנס ל חנות המוצרים המקוונת

מיתרים לבוזוקי

קיימים בשוק מספר חברות אך המומלצת היא חברת Taximi היוונית. המיתרים עשויים מתרכובת מתכת יחודית מה שגורם להפיק סאונד מעולה וגם להחזיק הרבה יותר זמן. העולם היווני הינו המפיץ הבלעדי של החברה בישראל. את המיתרים תוכלו לרכוש דרך החנות המקוונת שלנו. לחצו כאן כדי לקרוא עוד מידע על מיתרים לבוזוקי

כיוון הבוזוקי

הדרך הנפוצה לכוון את הבוזוקי היא באמצעות הטיונר. היכנסו למאמר כיוון הבוזוקי כדי לקרוא עוד.

מפרטים לבוזוקי

הרבה משתמשים במפרטים של חברות שונות אך למפרט יש חשיבות רבה מאוד בפריטה ויכול להשפיע רבות על הסאונד שמפיק הבוזוקי. מומלץ מאוד לרכוש את המפרטים של חברת Taximi המותאמים במיוחד לבוזוקי. העולם היווני הינו המפיץ הבלעדי של החברה בישראל. את המפרטים תוכלו לרכוש דרך החנות המקוונת שלנו.

ספר לימוד נגינה בבוזוקי

ספר קסם הבוזוקי מאת המוזיקאי ונגן הבוזוקי יוסי אהרון
ספר "קסם הבוזוקי" מאת המוזיקאי ונגן הבוזוקי יוסי אהרון

קסם הבוזוקי - ספר לימוד נגינה בבוזוקי מאת המוסיקאי ונגן הבוזוקי יוסי אהרון. בספר "קסם הבוזוקי" תוכלו למצוא את כל יסודות לימוד הנגינה בבוזוקי החל מהכרת מבנה הכלי ועד לתאוריית המוזיקה, המודוסים היווניים, האקורדים, טכניקות נגינה ועוד...