אגיוס דימיטריוס

אגיוס דימיטריוס (Agios Dimitrios) היא שכונה הנמצאת בחלקה הדרום מזרחי של העיר אתונה הגובלת עם שכונת פאליאו פאלירו, אלימוס ו-איליופולי. זהו אזור מאוכלס עם שילוב של נכסי מגורים ומסחר, ואוכלוסייה המונה כ-70,000 תושבים. אגיוס דימיטריוס ידועה בתרבות התוססת שלה, בהיסטוריה העשירה ובנגישות תחבורה ציבורית לשכונות הסמוכות.

אחד מציוני הדרך הבולטים באגיוס דימיטריוס הוא כנסיית סנט דימיטריוס, שהיא כנסייה היסטורית שראשיתה במאה ה-5. הכנסייה מוקדשת לקדוש דמטריוס, שהוא הפטרון של העיר סלוניקי. הכנסייה היא יעד פופולרי עבור עולי רגל ומבקרים, והיא מארחת אירועי תרבות ופסטיבלים רבים לאורך כל השנה.

אגיוס דימיטריוס הוא גם ביתם של מספר פארקים ושטחים ירוקים, כולל פארק Kyras Vryssi ופארק אוניברסיטת פנטייון. פארקים אלו מספקים לתושבים ולמבקרים הזדמנויות ליהנות מפעילויות חוצות כגון ריצה, רכיבה על אופניים ופיקניק.

לשכונה יש גם היסטוריה תרבותית עשירה, שכן היא הייתה האתר של העיר העתיקה Aixonidai. באזור יש אתרים ארכאולוגיים וציוני דרך רבים, כמו המקדש העתיק של דמטר, שהוא אנדרטה לאלת החקלאות היוונית העתיקה.

אחד היעדים הפופולריים ביותר באגיוס דימיטריוס הוא קניון המטרו, שהוא מרכז קניות גדול הכולל למעלה מ-100 חנויות, מסעדות ואפשרויות בילוי. הקניון הוא יעד פופולרי עבור קונים ומבקרים, והוא נגיש בקלות באמצעות תחבורה ציבורית.

אגיוס דימיטריוס היא שכונה מגוונת ורב-תרבותית עם שילוב של מבנים ישנים וחדשים. מיקומו המרכזי ואפשרויות התחבורה המצוינות שלו, כולל המטרו של אתונה ומספר קווי אוטובוס, הופכים אותו לנגיש בקלות מחלקים אחרים של העיר.

מדובר בשכונת מגורים ולכן לא תמצאו בה בתי מלון אבל יש בה עדיין כמה מסעדות טובות, סופרמרקטים, מאפיות ומספר חנויות שונות. בשכונה תמצאו גם את קניון מטרו מול (Metro Mall Athens), קניון ענקי בעל 5 מפלסים הכולל מגוון רחב של חנויות.

סיור וידיאו בשכונת אגיוס דימיטריוס באתונה