איליופולי

איליופולי (Ilioupoli) היא שכונה הנמצאת בצד הדרום מזרחי של העיר אתונה וגובלת עם השכונות אגיוס דימיטריוס, אלימוס ו-ארגירופולי. השכונה כוללת שילוב של נכסי מגורים ומסחר, ואוכלוסייה של כ-26,000 תושבים. איליופולי ידועה בתרבות התוססת שלה, בהיסטוריה העשירה שלה ובקישורי תחבורה מצוינים.

אחד מציוני הדרך הבולטים באיליופולי הוא אצטדיון איליופולי, שהוא אצטדיון היסטורי המארח מגוון אירועי ספורט ופעילויות. האצטדיון הוא יעד פופולרי עבור חובבי ספורט ומבקרים, והוא ידוע באווירה התוססת שלו במהלך משחקי כדורגל.

תוכלו למצוא בשכונה מספר פארקים ושטחים ירוקים, כולל פארק איליופולי ופארק פאני היל. פארקים אלו מספקים לתושבים ולמבקרים הזדמנויות ליהנות מפעילויות חוצות כגון ריצה, רכיבה על אופניים ופיקניק.

לשכונה יש גם היסטוריה תרבותית עשירה, שכן היא הייתה האתר של העיר העתיקה Aixonidai. באזור יש אתרים ארכאולוגיים וציוני דרך רבים, כמו המקדש העתיק של דמטר, שהוא אנדרטה לאלת החקלאות היוונית העתיקה.

אחד היעדים הפופולריים ביותר באיליופולי הוא כיכר איליופולי, שהיא אזור הומה עם הרבה חנויות, בתי קפה ומסעדות. הכיכר היא יעד פופולרי לקונים ולמבקרים, והיא נגישה בקלות באמצעות תחבורה ציבורית.

איליופולי היא שכונה מגוונת ורב-תרבותית עם שילוב של מבנים ישנים וחדשים. מיקומו המרכזי ואפשרויות התחבורה המצוינות שלו, כולל המטרו של אתונה ומספר קווי אוטובוס, הופכים אותו לנגיש בקלות מחלקים אחרים של העיר.

גלוק (Geluk) הוא בר משקאות פופולארי בשכונה המגיש גם מגוון מנות וקינוחים שונים.

קופיס איליופולי (Cofis Ilioupoli) הוא בית קפה ומאפה בו תמצאו סופגניות אמריקאיות ומאפים טעימים.

בשכונה תמצאו גם את מוזיאון ההתנגדות הלאומי המציג את מורשת מאבק העם היווני נגד הכיבוש המשולש של כוחות הציר.

סיור וידיאו בשכונת איליופולי בעיר אתונה