ארקדיה

ארקדיה הוא אזור הנמצא במרכז חצי האי פלופונסוס בדרום יוון. האזור לקח את שמו מארקס שעל פי המיתולוגיה היוונית היה בנם של זאוס וקליסטו. אזור בעל יופי טבעי עוצר נשימה, ספוג מיתולוגיה ומשמעות היסטורית. הנוף של ארקדיה מאופיין בטופוגרפיה המגוונת שלו, הכוללת הרים, עמקים, יערות וכרי דשא, היוצרים סביבה ציורית ומגוונת.

עם היסטוריה עשירה עוד מימי קדם, ארקדיה הותירה את חותמה על התרבות והספרות היוונית. האזור הכפרי האידילי שלה נתן השראה לסופרים, אמנים והוגים, ולעתים קרובות מסמל סביבה פסטורלית אידיאלית. האזור מתהדר באתרים היסטוריים כמו מקדש אפולו אפיקוריוס ומקדש דספוינה, המציגים את היכולות הארכיטקטוניות של יוון העתיקה.

כיום, ארקדיה נותרה מקלט למי שמחפש בריחה אל הטבע. חובבי טבע יכולים לחקור מסלולי הליכה המתפתלים בין יערות, הרים וגיאיות, בעוד רפטינג לאורך נהר הלוסיוס מציע נקודת מבט ייחודית על יופיו של האזור. כפרים ועיירות מקסימים מספקים תובנה על החיים היווניים המסורתיים, ומציעים הצצה לעבר תוך אימוץ הערכה עכשווית לפלאי הטבע.

סיור וידיאו בכפר דימיצאנה שנמצא בארקדיה בחצי האי פלופונסוס

כפרים בארקאדיה

ארקדיה ידועה בכפרים המקסימים שלה, שכל אחד מהם מציע הצצה ייחודית לחיים היווניים המסורתיים, היסטוריה עשירה וסביבה טבעית מדהימה. הנה כמה כפרים בולטים בארקדיה:

דימיצנה (Dimitsana), השוכנת על מורדות הר מינאלון, ידועה בבתים הבנויים מאבן, ברחובות המרוצפים ובנופים היפים שלה. הכפר מפורסם בזכות מוזיאון כוח המים המרשים שלו באוויר הפתוח, המציג את התעשיות ההיסטוריות המונעות במים באזור. הסביבה של דימיטסנה, המשקיפה על ערוץ לוסיוס, הופכת אותה למוקד לפעילויות חוצות כמו טיולים רגליים ורפטינג.

ויטינה (Vytina) הוא כפר ציורי, השוכן בתוך הרי מאינלון וידוע בארכיטקטורה המסורתית שלו ובאירוח החם שלו. זהו בסיס אידיאלי לחקר הטבע שמסביב, לרבות ערוץ לוסיוס ושביל מנלון. כיכר הכפר עטורת חנויות המציעות אומנות מקומית, ונהר מיילאון הסמוך מוסיף לקסם הנוף.

סטמניצה (Stemnitsa), הכפר הזה עם רחובות המרוצפים ובתי האבן שלו, שופע בהיסטוריה ואומנות. סטמניצה מפורסמת בזכות הצורפים והצורפים שלה, והמבקרים יכולים לחקור סדנאות כדי לחזות בטכניקות המסורתיות של ייצור תכשיטים. הכפר מתהדר גם בכנסייה הביזנטית של זודוכוס פיגי, המעוטרת בציורי קיר יפהפיים.

אנדריצנה (Andritsaina) משדרת קסם מהעולם הישן עם האחוזות הניאו-קלאסיות שלה והארכיטקטורה השמורה שלה. כיכר הכפר כוללת עץ דולב בן מאות שנים, היוצר אווירה שלווה. מוזיאון הפולקלור של אנדריטסיינה מציע תובנות על המורשת התרבותית של האזור, בעוד שמקדש אפולו אפיקוריוס הסמוך ניצב כפלא עתיק ברשימת אונסק"ו.

לוידי (Levidi) ידוע ביופיו הנופי, לוידי יושב למרגלות הר מינאלון. הכפר מוקף בנופים ירוקים ומהווה נקודת מוצא אידיאלית לחקר אטרקציות טבעיות סמוכות כמו נהר לוסיוס ומערת הנימפה. הכיכר המרכזית, על בתי הקפה והחנויות שלה, מספקת מקום מושלם להירגע ולהתפנק באווירה.

קאריטנה (Karytaina) ממוקם על ראש גבעה המשקיפה על נהר אלפיאוס, ידוע בטירה המרשימה מימי הביניים שלו. הרחובות המרוצפים ובתי האבן של הכפר משדרים אווירה של ימי הביניים, ומציעים מסע אל העבר. הנופים הפנורמיים מהטירה והמשמעות ההיסטורית הופכים את קריטנה ליעד שחובה לבקר בו.

מלונות מומלצים בארקדיה

מלון הבוטיק אנאקטוריקון ⭐⭐⭐⭐ בדירוג 4 כוכבים נמצא בטריפוליס. המלון כולל שירותי ספא ובר משקאות ומציע חניה חינם למבקריו.

מלון פלגסוס ⭐⭐⭐ שוכן בכפר קאריטנה עם נוף מרהיב הנשקף ממנו. אמנם מדובר במלון 3 כוכבים אך הוא קיבל המלצות רבות ממטיילים ישראלים השהו בו.