פלופונסוס

פלופונסוס (או פלופונס) הוא חצי אי הנמצא בדרום יוון. תעלת קורינתוס מפרידה בין חצי האי אל היבשת היוונית אך הוא מחובר באמצעות גשרים. הפלפונוסוס מחולקת לשבעה אזורים: אכאה, קורינתיה, ארגוליס, ארקדיה, לאקוניה, מסיניאה ו-אליס.

חבל אכאיה נמצא בצד הצפון מערבי של הפלופונסוס. פטרס היא עיר הבירה של אכאיה והעיר הגדולה ביותר בפלופונסוס. אתם תתפלאו לדעת כי בעונת החורף בחלקו הצפוני של חצי האי בעיירה קלבריטה נמצא אחד מאתרי הסקי הפופולאריים ביוון. איגיו היא עיירת חוף פופולארית נוספת הנמצאת בחבל אכאיה.

בצד הצפוני עם קו החוף הפונה אל מפרץ קורינתוס תמצאו את מחוז קורינתיה בו נמצאות העיירות קסילוקסטרו, סיקיה, מליסי.

בחלקו הצפוני של מפרץ ארגוליס תמצאו את נאפפליו, עיירת נמל פופולארית ואחד העיירות היפות בפלופונסוס שהייתה בעברה עיר הבירה הראשונה של יוון. אפידאורוס הייתה עיר קטנה ביוון העתיקה וכוללת מבנים היסטוריים עתיקים ביניהם השער בו נתקלים בכניסה אל העיר, המקדש והאמפיתאטרון. כיום יש בה בתי אירוח והיא נחשבת כיעד תיירותי.

חבל ארקאדיה נמצא במרכז הפלופונסוס וכולל את העיר טריפולי שנחשבת לעיר הבירה של מחוז הפלופונסוס.

חבל לאקוניה כולל את החלק הדרום מזרחי של הפלופונסוס בו תמצאו את העיירות ספרטה, אלפוניסוס ו-מונמבסיה שנחשבת לעיירת תיירות פופולארית ואהובה במיוחד על ידי זוגות שרואים בה מקום רומנטי לנפוש בו.

חבל מסיניאה כולל את קלמטה שהיא העיר השנייה בגודלה בפלופונסוס.

בצד המזרחי של הפלופונס נמצא חבל ארגוליס בו תמצאו את העיירה פורטו הלי בה יש נמל גדול וכמה חופים טובים. בסמוך תוכלו למצוא את האי ספצס.

בצד הדרומי תמצאו את העיירה פונדה ממנה תוכלו לקחת מעבורת אל האי אלפוניסוס הסמוך.

וידיאו המציג מקומות שונים ברחבי חצי האי פלופונסוס

כיצד להגיע אל פלופונסוס?

מדובר בחצי אי גדול יחסית עם עיירות רבות לכן תלוי להיכן אתם מעוניינים להגיע. זמן הנסיעה ממרכז אתונה ברכב אל קלמטה הוא כשעתיים וחצי.

מלונות מומלצים בפלופונסוס

מלון קיניסקה פאלאס ⭐⭐⭐⭐⭐ הוא מלון יוקרה בדירוג 5 כוכבים הנמצא במיסטראס. המלון מציע חדרים גדולים ומרווחים. כולל בריכת שחייה, חדר כושר, מסעדה ובר משקאות.