קלבריטה

קלבריטה היא עיירת נופש פופולארית בצפון חצי האי פלופונסוס ביוון הנמצאת במרחק של כ-200 ק"מ מאתונה וכ-77 ק"מ מהעיר פטרס.

העיירה פופולארית גם בעונת החורף ונמצאת בסמוך לאתר סקי שנמצא במרחק של 14 ק"מ ממרכז העיר.

אחת האטרקציות המפורסמות ביותר של קלבריטה היא מרכז הסקי קלבריטה, שנמצא על מורדות הר הלמוס, כ-14 ק"מ ממרכז העיר. במרכז הסקי מגוון רחב של מדרונות, המתאימים לגולשים מתחילים ומנוסים כאחד. בנוסף לסקי, המבקרים יכולים ליהנות מסנובורד, מזחלות וספורט חורף אחר.

בסמוך לעיירה ישנם מגוון אטרקציות שהמוכרת ביניהם היא מסילת רכבת באורך של 22 ק"מ המובילה אל עיירת חוף בשם דיאקופטו. הנסיעה ברכבת אורכת כשעה וחצי, והיא מציעה נופים מרהיבים של ערוץ ווראיקוס, הכפרים ההרים והיערות השופעים.

היא גם ביתו של המנזר ההיסטורי של מגה ספילאו, שהוא אחד המנזרים העתיקים והחשובים ביוון. המנזר נבנה במאה ה-4, והוא מילא תפקיד משמעותי בהיסטוריה של יוון, במיוחד במהלך מלחמת העצמאות בשנת 1821. המבקרים יכולים לחקור את הכנסייה היפה, המוזיאון והמערות הטבעיות של המנזר.

כדאי לחקור גם את העיירה קלבריטה עצמה, עם רחובות מרוצפים מרוצפים, ארכיטקטורה מסורתית וכיכר עיר תוססת. בעיירה יש טברנות ומסעדות רבות המגישות מאכלים מקומיים, לרבות גבינת קלבריטה המפורסמת והיין.

קלבריטה נגישה בקלות ברכב או באוטובוס, והיא ממוקמת רק כמה שעות נסיעה מאתונה. זהו גם בסיס מצוין לחקר אטרקציות סמוכות אחרות, כגון מערות האגם של קסטריה, העיר העתיקה של איגיון, והחופים היפים של המפרץ הקורינתי.