אמורגוס

אמורגוס (Amorgos) הוא אי יווני ייחודי עם הרים מסולעים גבוהים במיוחד שנחתכים ישירות לים. האי אמורגוס ממוקם בצד הדרומי של קבוצת האיים הקיקלדים, קרוב לאיים נקסוס ואיוס. אמורגוס היה מיושב מאז התקופה הפרהיסטורית.

צפו בוידיאו המציג את האי אמורגוס ממבט עילי

מה לראות באמורגוס

באמורגוס ניתן להשכיר רכב או אופנוע ולבקר בכפרים הקטנים באי. עיר הבירה של האי, כורה, הוא כפר שקט מאוד המאכלס כ500 תושבים. הוא ממוקם גבוהה בהרים והדרך אליו ארוכה ומפותלת. נדרשים להחנות את הרכב מחוץ לכורה. למרות שהכפר מאוד קטן יש בו עדיין בתי קפה וטברנות. זה באמת מקום שמרגישים בו הזמן נעצר, ובזכות התקנות המקומיות האדריכלות בכפר נשמרה בסגנון המסורתי.

וידיאו המציג מקומות באי אמורגוס

איך להגיע לאמורגוס

ניתן להגיע לאי אמורגוס באמצעות מעבורות היוצאות באופן קבוע מנמל פיראוס. נמל התעופה הקרוב ביותר לאמורגוס נמצא באי נקסוס.

קניות באמורגוס

בעיירה חורה תוכל למצוא חנויות מזכרות המוכרות בעיקר חפצי נוי עם קרמיקה בעבודת יד, תכשיטים ופסלוני שיש. יש גם חנויות בכפרים האחרים, אבל לא כמו בעיר כורה.

כספים ובנקים

יש רק סניף בנק אחד בקטפולה מול נמל המעבורות. ישנם גם כמה כספומטים בעיר אך לפעמים הם לא עובדים. כרטיסי אשראי לא מתקבלים ברוב רחבי האי.

קליטה סלולרית ו-WiFi

הטלפון הסלולרי שלך אמור לעבוד כמעט בכל מקום באי. בהרבה מקומות ציבוריים, טברנות ומסעדות מקומיות תוכלו למצוא אינטרנט אלחוטי בחינם.

מלונות באמורגוס

מלון ויגלה ⭐⭐⭐⭐ בדירוג 4 כוכבים נמצא בכפר טולאריה. המלון כולל בריכת שחיה חיצונית.

מלון איפריה בדירוג 3 כוכבים נמצא במרחק הליכה קצר מחוף אגיאלי.

מלון מינואה בדירוג 2 כוכבים נמצא בנמל של קטאפולה ליד מסעדות ומינימרקטים ובמרחק הליכה מחוף הים.

לפניכם מפה אינטראקטיבית של האי אמורגוס המציגה את מחירי בתי המלון באי עבור לילה, ניתן ללחוץ על כל מלון ולקבל פרטים נוספים עליו, לראות ביקורות ואף לבצע הזמנה ישירה שלו באתר בוקינג

Booking.com