איוס

איוס הוא אי יווני מקבוצת האיים הקיקלאדיים הנמצא בים האגאי בין האיים סנטוריני ונקסוס. נחשב לאחד מהאיים היפים ביותר בקיקלאדיים.

סרטון וידיאו המציג את החופים המרהיבים של האי איוס

איך מגיעים אל האי איוס?

האי איוס נגיש באמצעות מעבורת בלבד, אין באי שדה תעופה. ישנם מעבורות לאי מנמל פיראוס או נמל רפינה באתונה וגם מאיים אחרים בים האגאי. במהלך עונת הקיץ יוצאים מעבורות לאי בתדירות של 2-3 ביום. שדה התעופה הקרוב ביותר נמצא באי סנטוריני.

מה לראות באי?

באי יש ציוני דרך היסטוריים רבים שהמוכר ביניהם הוא קבר הומרוס שהוא האטרקציה המרכזית של האי. ישנם 360 כנסיות ברחבי האי.

קברו של הומרוס ממוקם בצדו הצפוני של האי בסמוך לחוף פלאקותוס. משערים כי גדול משורריה של יוון העתיקה הומרוס נקבר במקום זה ועל כך נהפך המקום לאטרקציה תיירותית פופולארית.

קברו מצוי כ-200 מטרים במעלה הגבעה ויש מעין מגדל אבנים באזור המתנוסס לגובה של כמטר. המקום מהווה גם נקודת תצפית עם נוף מדהים שנשקף לים האגאי.

הנמל של איוס

הנמל של איוס, נמל יאלוס, הוא אחד מהמקומות הראשונים אותו תראו בעת ביקורכם באי. החוף הקרוב ביותר לנמל הוא חוף יאלוס. בבואכם לנמל תבחינו בכנסיית אגיה איריני, כנסייה ביזנטית שנבנתה במאה ה-17. בנוף הנשקף תוכלו לראות גם את המגדלור העתיק שנבנה במאה ה-18 וזכה לשיפוץ בשנת 2005.

מלונות מומלצים באיוס

מלון פטראדי (Petradi Hotel) הוא מלון בבעלות משפחתית הנמצא בעיירה של איוס על קו החוף וכולל שני בריכות שחייה חיצוניות. החדרים כוללים נופים מרהיבים ואדריכלות המלון עצמו מעוצבת בסגנון יווני אותנטי המשתלב בצורה מדהימה באזור.