איקריה

איקריה (או באיות אחר איקאריה) הינו אחד מהאיים הגדולים בים האגאי, השוכן כ-19 ק"מ מדרום מערב לאי סאמוס לבין האי מיקונוס. לאי איקריה יש מורשת היסטורית ותרבותית עשירה שנשמרה במשך השנים וכוללת דיאלקט איקארי ומבנים ארכאולוגים עתיקים.

לאי יש יופי טבעי מרהיב ביופיו אשר מושך מבקרים מכל רחבי העולם ומכל הגילאים. אורח החיים הטוב באי איקריה נחשב לתעלומה, מרבית תושבי האי זוכים לאורח חיים ארוך ומתרפאים ממחלותיהם.

צפו בסיור וידיאו המציג את האי איקריה

היסטוריה

ההיסטוריה של איקריה מתחילה לפני מיליוני שנים. לא ידוע בקרב החוקרים מתי האי היה מיושב לראשונה. עם זאת, ישנם מספר ממצאים המעידים על הנוכחות של עקבות אנושיות, מהתקופה הנאוליתית, הברונזה המוקדמת, התקופה המיקנית וכו.

העדות הראשונה למגורי אדם באיקריה מתוארכת לתקופה הניאוליתית, בסביבות 6,000 לפני הספירה. האי היה מיושב מאוחר יותר על ידי האיונים, שהגיעו בסביבות המאה ה-8 לפני הספירה והקימו כמה ערים חשובות. בתקופה זו הפכה איקריה למרכז חשוב של מסחר ותרבות, עם כלכלה משגשגת ומסורת אמנותית עשירה.

במאה ה-5 לפנה"ס נכבשה איקריה על ידי הפרסים, והיא נשארה בשליטתם עד המאה ה-4 לפנה"ס, אז שוחררה על ידי האתונאים. במהלך התקופה ההלניסטית, האי נשלט על ידי המקדונים, אשר הובסו לבסוף על ידי הרומאים במאה ה-2 לפנה"ס.

בתקופה הנוצרית המוקדמת, איקריה הפכה למרכז חשוב של נזירות, עם מנזרים רבים והומיטות שהוקמו ברחבי האי. האי היה גם מרכז התנגדות נגד האימפריה העות'מאנית, שכבשה את רוב יוון במאה ה-15. בשנת 1912 שוחררה איקריה מהשלטון העות'מאני על ידי היוונים.

במהלך המאה ה-20, איקריה הושפעה עמוקות מהתהפוכות הפוליטיות והחברתיות ששטפו את יוון. האי נכבש על ידי כוחות איטלקיים במהלך מלחמת העולם השנייה, והוא סבל מנזק משמעותי במהלך מלחמת האזרחים היוונית. למרות האתגרים הללו, תושבי איקריה נותרו עמידים וגאים במורשת התרבותית העשירה של האי שלהם.

על פי המיתולוגיה היוונית, איקריה הוא מקום הולדתו של האל דיוניסוס. שמות מקומות רבים בשם איקריה קשורים לדיוניסוס .

כיצד להגיע אל האי איקריה

לאיקריה קיים שדה תעופה באי וניתן להגיע אליו בטיסה ישירה מנמל התעופה הבינלאומי של אתונה. משך זמן הטיסה מאתונה הוא 40 דקות. מחיר הכרטיס מאתונה הוא בין 41 יורו אל 115 יורו בהתאם לזמן בו אתם טסים ולעונה. ישנה גם טיסה ישירה מהעיר סלוניקי באמצעות חברת התעופה אסטרה ליינס.

שדה התעופה של איקריה ממוקם בקצה הדרום מזרחי של האי, כקילומטר מהכפר פארוס באי, 10 ק"מ (15 דקות נסיעה) מהבירה אגיוס קיריקוס, 50 ק"מ (70 דקות נסיעה) מנמל אודילוס בצד הצפוני ו -60 ק"מ (1.5 שעות נסיעה) מאזור הנופש ארמניסטיס.

ניתן להגיע לאי איקריה גם בשייט באמצעות מעבורת מנמל פיראוס באתונה. במהלך עונת הקייץ ישנם מעבורות יומיות היוצאות מנמל פיראוס אל האי איקריה ואורך הנסיעה בהן הוא כ-6 עד 8 שעות בהתאם למזג האוויר העומס בנמלים.

תרבות האי

האי סובב סביב המסורת והתרבות העשירה איתה הוא סוחב במשך השנים ונפוצים בו פסטיבלים הכוללים מוזיקה וריקודים. המסורת המוזיקלית של האי היא אחד המאפיינים העיקריים של התרבות התפתחו באי.

היו גורמים רבים אשר השפיעו על המאפיינים הייחודיים שלה בכל רחבי העולם כחלק בלתי נפרד מהתרבות העממית היוונית. השפעה מהותית קבלה מאסיה הקטנה, אשר נראה בעיקר לכמה שירים ישנים מאוד, שחלקם נשמעים אפילו בימינו.

אורח החיים באיקריה

האי איקריה מוכר באורח החיים הבריא שלו שבו כל תושביו התרפאו באורח פלא ממחלות שונות וחיים עד גיל מאוחר ללא בעיות בריאותיות מיוחדות.

צפו בוידיאו המציג את אורח החיים הבריא באי וכיצד אנשים מבוגרים מרגישים עדיין צעירים בו

צריכה מינימלית של בשר ומוצרי חלב וצריכה גדולה יותר של שעועית, אגוזים, פירות וירקות אורגניים, עשבי תיבול, דבש ושמן זית, משפיעים על הבדל עצום בתוחלת החיים ועל איכות החיים. תחושת הזמן הרגועה שלהם, רוח חגיגית (ריקוד ושירה) ועבודה פיזית בחיק הטבע.

עד שנות ה -60 של המאה ה -20 הוזנחה איקריה בידי הממשלה היוונית והשאירה את התושבים עם עצמם. למעשה המקומיים הסתמכו על עזרה עם משאבים חיוניים של ארצם בארצות הברית ולא בבירה היוונית. אך עובדה זו אולי גרמה להפוך כמרכיב לחיים בריאים, כאשר הרוגע ושלווה מקיפים את כל תושבי האי.

התושבים באיקריה ידועים באירוח הנהדר שלהם למבקרים באי. עוד לפני שהיו דרכים וכבישים המאפשרות מעבר קל מכפר לכפר, האיקריאנים נהו לפתוח את ביתם למטיילים והציעו להם אוכל ושתייה ואף מקום לישון עד שימשיכו במסעם. רוב התושבים ממשיכים באופן האירוח המיוחד ונותנים למבקרים להרגיש רצויים באי שלהם.

חופים באיקריה

החופים באי איקריה נחשבים לאחד מהנקיים בעולם. החופים החוליים הפופולריים ביותר של איקריה ממוקמים בעיקר בצד הצפוני של האי. בצד הדרומי יש חופים פחות עמוסים וסלעיים.

חוף צוקלה

ממוקם כקילומטר מערבית של אגיוס קיריקוס על הכביש הראשי, ממש ליד מועדון הלילה. חוף צוקלה פופולרי בקרב התושבים המקומיים של אגיוס קיריקוס. החוף הוא עם אבני חצץ עם כמה אזורים מוצלים הממוקם מתחת לעצים, מטריות ושמשיות זמינים לפעמים להשכרה בקיץ. יש בית קפה / בר הממוקם על חוף הים, אשר מגיש כיבוד במשך כל אחר הצהריים ונהפך למקום בילוי פופולארי בערב.

חוף טרפאלו

ממוקם בצד הדרומי של האי איקריה בכפר המרוחק של טרפאלו ליד קרקינאגרי. חוף יפה ושליו. הגישה אל טרפאלו היא דרך קרקינאגרי באמצעות רכב שטח 4x4. הכפר כולל טברנה המשקיפה על החוף, שם ניתן להתענג על אוכל ביתי איקריני אמיתי בסביבה כפרית אותנטית. במהלך הקיץ יש מדי פעם סיורים בסירה ל לטרפאלו מאגיוס קיריקוס, מנגניטיס וקרקינאגרי. יש גם מזח סירות קטנות בצד הדרומי של החוף.

חוף קאמפוס

חוף קמפוס ממוקם בכפר קאמפוס, הבירה האיקרית העתיקה של אינואה, ומציע חוף ים חולי ארוך הנפוץ בקיץ עם תושבי קמפוס ואוודילוס. במבוק וצמחים אחרים לגדול ישר עד קצה המים בתוך הדלתא הנהר שיוצר החוף. יש מטריות ושמשיות להשכרה, מזנון חטיפים על החוף ומועדון בר / מועדון פופולרי על חוף הים. בכפר הסמוך יש מוזיאון ארכיאולוגי, חורבות ביזנטיות, חדרים להשכרה, מסעדות, מינימרקטים ובתי קפה.

חוף המעיינות החמים של לפקדה

חוף המעיינות החמים של לפקדה ממוקם כ-2 ק"מ מערב לאגיוס קיריקוס על הכביש הראשי, מול בית ורק לפני העקומה המובילה לצומת לכפר גלרדוס. בריכת הברזל הטבעית המלכותית החמה לפקדה היא חווית גוף מרגיעה שאסור להחמיץ. סלעים מקיפים את הבריכה שבה המעיינות החמים מגיעים אל הים. ישנם מספר זרמים של מים מינרליים חמים הכוללים מלחים / בוץ מן הזרמים אותם ניתן לשים על הגוף ומאמינים כי הם מטיבות עם עור הגוף.

ישנם מספר זרמים של מים מינרליים חמים הכוללים מלחים / בוץ מן הזרמים אותם ניתן לשים על הגוף ומאמינים כי הם מטיבות עם עור הגוף.

הגישה היא מן השביל על הכביש שבו שלט קורא "מעיינות חמים". השביל יורד למטה אל החוף ולאחר מכן צריך ללכת רגיל כ-50 מטר עד שמגיעים לחוף. מומלץ לא לשהות במים יותר מ-20 דקות.

בריכת המים הטבעות מרגיעה במיוחד ומאמינים כי יכולה לסייע בריפוי עבור סוגים רבים של בעיות דרמטולוגיות. ניתן גם לשחות בחוף הים בדרך אל מעיינות או ממש מחוץ לאזור בריכת הים התרמי שבו יש סלעים רדודים וניתן לצפות בבועות במים החמים המבעבעים.

מוזיאונים באיקריה

כאי בעל היסטוריה עשירה במיוחד ישנם באיקריה אתרי היסטוריה רבים ביניהם מוזיאונים, אתרים עתיקים של ארמונות ושרידים, כנסיות ומנזרים ועוד. המוזיאון הארכאולוגי של קמבוס נמצא בכפר קמבוס ומכיל כ-250 פריטים עתיקים.

מוזיאון היין ההיסטורי

המוזיאון להיסטוריית היין של אפיאנוס ממוקם ביקב אפיאנס, הממוקם ברובע איליאס.

חדר היינות, המשמש גם לטעימות יין כולל חפצים ממסורת היין ארוכת השנים של איקריה. מגוון של כלי יין, קרמיקה, סלים ארוגים, כלי להכנת יין, מכונות שונות, כמו גם מזכרות, כלי נשק, כלי מטבח, בגדים ומסמכים היסטוריים.

היקב מציע גם סיורים יומיים וטעימות יין וכולל אמפיתיאטרון חיצוני בו מתקיימות הופעות מוסיקה, דרמה ומחול בקיץ.