מיקונוס

מיקונוס
מיקונוס

מיקונוס הוא אי יווני המושך אליו אלפי מבקרים מרחבי העולם ביניהם סלבריטאים ואנשים מפורסמים ואמידים. האי שופע במלונות יוקרה ונחשב לאי יוקרתי ומועדף על פני רבים.

היסטוריה

מיקונוס על פי מיתולוגיה היוונית היה המקום שבו הרג הרקולס את הנפילים, הסלעים ברחבי האי הם כביכול גופותיהם. האי נפל תחת שלטון האתונאי, מקדוני ורומי בשנים הבאות, בדיוק כמו האיים שמסביב. 

הונציאנים כבשו את האי בשנת 1207, ומאוחר יותר הדוכסות שלהם עד שהטורקים פלשו במחצית הראשונה של המאה ה -16. כל ילדים בית הספר היווני קראו על הגיבורה מנטו מבורגנוס שנלחמה כנגד הטורקים לאחר שניסו לנחות באי בשנת 1822, שנה לאחר מלחמת העצמאות שפרצה. את ביתה עדיין ניתן לראות במיקונוס. 

מיקונוס שוחרר בשנת 1830. זו הייתה תקופה של התאוששות מהמלחמה עד שהתיירות החלה להתאושש והאי קיבל את מעמדו הכלכלי שוב.

מה לראות במיקונוס

העיירה חורה מומלצת מאוד לביקור, יש בה את תחנות הרוח העתיקות ונופים מדהימים.

סיור וידיאו מודרך באי מיקונוס (באנגלית)

מה לעשות במיקונוס

מיקונוס מציעה מגוון רחב של פעילויות ספורט מים וכמו כן צלילה, רכיבה על סוסים ובריכות שחייה. ישנם גם טיולים יומיים לחופים וגם לאיים הקרובים דלוס ונקסוס.

השעות הטובות ביותר להנות באי מיקונוס הם בשעות הבוקר המוקדמות כאשר כל התיירים נמצאים במלונות לצבור כוחות לחיי הלילה באי.

ישנם מגוון סיורים מודרכים שתוכלו להזמין ישירות לפני שהגעתם לאי, פרטים נוספים תוכלו למצוא בקישורים הבאים.

כיצד להגיע אל האי

מיקונוס הוא אחד האיים היוונים שקל להגיע אליהם. ישנם הרבה טיסות יום מאתונה וגם מעבורות מנמל פיראוס או רפינה היוצאות אחד אחרי השני יותר מכל אי אחר ביוון.

המעבורת לוקחת כ-5 שעות למעבורת איטית וכ-3 שעות למעבורת מהירה. ישנם סירות מהירות יותר מנמל רפינה שיכולים לקחת אתכם אל מיקונוס בפחות משעתיים.

חופים במיקונוס

החופים באי מיקונוס מאוד עמוסים לרוב. כדאי לפרוץ את החופים במפרץ הדרומי של האי.

חיי לילה במיקונוס

כל הבארים והמועדונים נמצאים בעיירה חורה. הם די מסוגננים והמחירים לפעמים יכולים להיות שערורייתיים. ישנם גם מסיבות חוף בקיץ, ניתן לראות כרזות המתפרסמות בעיר.

אוכל ומסעדות

ישנם מסעדות רבות באי ביניהם מסעדות בינלאומיות אבל גם מסעדות מקומית המגישות אוכל מקומי.

מלונות מומלצים במיקונוס

האי מיקונוס שופע במלונות יוקרה ובמקומות אירוח איכותיים. בקרו בעמוד מלונות מומלצים במיקונוס לצפייה בבתי המלון המומלצים באי.