מילוס

מילוס הוא אי יווני הנמצא בין אתונה וכרתים. מילוס הוא אי הצבעים תודות להרים הוולקניים שלו הנוצרו מהתפרצות הר געש. כיום האי מציע חופים מדהימים עם מים צלולים.

סרטון וידיאו המציג את האי מילוס

כיצד מגיעים אל האי מילוס

ישנם טיסות יום יומיות ומעבורות היוצאות כל מספר שעות אל האי ממקומות שונים ביוון. אין טיסה ישירה לאי מישראל. אל האי מילוס ניתן להגיע באמצעות טיסה מאתונה או מעבורת מנמל פיראוס. זמן הטיסה מאתונה אל האי מילוס הוא כ-45 דקות. ישנם כ-3 טיסות בשבוע לאי מאתונה.

ישנה מעבורת היוצאת מנמל פיראוס כמעט כל יום במהלך חודשי הקיץ, אורך השייט בין 4 ל-8 שעות בהתאם לתנאי מזג האוויר. המעברות עוברות בדרכן דרך סנטוריני, פארוס, סיפנוס ועוד.

כל הסירות והמעבורות לאי מילוס מתחילות את דרכן בנמל פיראוס, הנמל הראשי של העיר האתונה. המעבורות מפיראוס למילוס נמצאות בשער E6 או E7, מומלץ לשאול כאשר אתם בנמל.

מה לעשות באי מילוס

באי קיימות מגוון מסעדות ובתי קפה שונים. ישנם גם אטרקציות במיוחד לאלו האוהבים את הפעילות הימית. האי מציע יותר מ-70 חופים כאשר כל אחד מתאים לסוג אחר של תיירים.

במילוס יש קווי אוטובוסים איתם ניתן להגיע כמעט לכל מקום באי.

סיור וידיאו וירטואלי באי מילוס

ישנם גם מוזיאונים במילוס כמו מוזיאון החול הנמצא בפלאקה הכולל אוסף מרשים של דגימות חול שנאספו בהקפדה על ידי גאולוג מסלוניקי. ניתן לבחון דגימות חול שונות תחת מיקרוסקופ. חוץ מדגימות החול, המוזיאון גם כולל מוצגי אמנות שונים של חול.

מוזיאון נוסף באי הוא בונקר מלחמת העולם השנייה שנמצא באדמס. עלות הכניסה היא 2 אירו בלבד. צריך לברר לגבי שעות הפתיחה לפני ההגעה למקום.

חופים באי מילוס

כפי שהזכרנו קודם לכן, למילוס יש יותר מ-70 חופים מרהיבים שכל אחד מהם מתאים לסוג אחר של מטיילים.

חוף סאראקיניקו (Sarakiniko Beach) הוא הפופולארי והמוכר ביותר באי. החוף נמצא בקו החוף הצפוני. הגלים הסוחפים שנוצרים על ידי רוחות צפוניות יצרו בהר הוולקני הלבן צורות מדהימות. טברנה אגאלי (Taverna Agali) נמצאת במרחק קצר מהחוף ומציעה מגוון מאכלי ים ומאכלים מהמטבח היווני.

ישנו חוף נוסף פופולארי ומרשים, שמו קלפטיקו, אך ניתן להגיע אליו אך רק באמצעות שייט. המקום מהווה אטרקציה תיירותית בפני עצמה והרבה סירות תיירות עוברות במקום. המים בחוף הם צלולים והרבה בוחרים לקפוץ לשחייה מהסירה.

ישנם גם חופים סלעיים קטנים כמו חוף פאפאראגאס, זהו חוף סלעי, קטן ושקט הכולל מערות צרות שניתן לשחות דרכם.

מלונות מומלצים באי מילוס

במילוס ישנם מגוון רחב של מלונות המתאימים לסוגים שונים של מטיילים. באפשרותכם לעיין בבתי המלון באי מילוס באתר בוקינג בקישור הבא, ולצפות בבתי המלון באי, בפרטים על כל מלון, דירוג הגולשים ואף לבצע הזמנה ישירה של המלון באתר בוקינג.