כרתים

כרתים היא אחד ממחוזותיה של יוון והאי היווני הגדול ביותר. בגלל גודלו והעובדה שהוא רחוק מהיבשת הוא קצת שונה משאר המדינה. בכרתים יש הכל: חופים, וילות, ערים גדולות, הרים מושלגים, אתרים ארכיאולוגיים, מבצרים עתיקים, מוזיאונים ונופים מהממים.

חוף באלוס בכרתים
חוף באלוס בכרתים

האתר הארכיאולוגי של קונסוס הוא אחד מהאתרים העתיקים והמוכרים של יוון. חאניה היא אחד המקומות התיירותיים ביותר אבל גם הנוחה ביותר שם תוכל למצוא הכל: מאכלים בינלאומיים, חנויות ספרים, בנקים ובתי מלון יוקרתיים.

מקומות בכרתים

 

היסטוריה

על פי המיתולוגיה היוונית, כרתים היא המקום בו זאוס נולד. הוא היה נערץ על האי והמלך מינוס נחשב לבנו. הציביליזציה הראשונה של יוון החלה בכרתים.

כיצד ניתן להגיע אל כרתים

אל כרתים ניתן להגיע בטיסה ישירה מנתב"ג אל נמל התעופה הבינלאומי בהרקליון.

שדות תעופה בכרתים

לכרתים יש שני שדות תעופה עיקריים. הראשון הוא נמל התעופה הבינלאומי בחאניה יואניס דסקאלויאניס והשני הוא נמל תעופה הרקליון ניקוס קזנג'קיס.

מה לעשות בכרתים

שקועה במיתולוגיה, אגדות והיסטוריה מרתקת כרתים מתפארת באטרקציות הרבות שלה יותר מכל אי יווני אחר. עם כל כך הרבה מקומות בעלי עניין היסטורי, מוזיאונים, חופים וכל מה שניתן לבקש באי אחד.

כרתים היא המקום המושלם לשכור רכב כדי להגיע לכל מקום. זה גם מקום מושלם לטרקינג. ניתן גם לבצע שיט אל מקומות ואיים סמוכים כגון ספינלונגה בו נמצאים אתרים היסטוריים עתיקים.

ישנו גם את אגם קורנס, אגם המים המתוקים היחידי באי הסובב נוף מרהיב של הרים. ברחבי האי קיימים חופים בהם תוכל להנות מפעילויות ספורט. ובכל המקומות הגדולים יש גם בתי קולנוע המקרינים סרטים פופולאריים.

אטרקציות מומלצות בכרתים

אגם קורנס הוא האגם המים המתוקים היחידי באי כרתים וכולל פעילויות כגון סיור רגלי מסביב לאגם, השכרת סירת פדלים, האכלת ברווזים ועוד.

באמצעות שייט קצר ניתן להגיע אל ספינלונגה המכונה "אי המצורעים" בו נמצאים מבנים עתיקים של מבצר וכנסייה.

דייג בכרתים

לאוהבי הדייג, ניתן לעשות דייג בכרתים במרבית החופים אם רכשתם חכה או הבאתם מהבית.

לכרתים יש רצועת חוף גדולה של יותר מאלף קילומטרים ודייג הוא המקצוע הפופולארי של תושבי המקום. באי כרתים ישנם דייגים חובבים ומקצוענים שעושים זאת לפרנסתם.

לאחרונה נודע שקשה לדוג או לתפוס דגים כבעבר. הסיבות הן דייג מרובה שזו הסיבה העיקרית ברוב המקומות בעולם להיכחדות הדגים או שינוי אקולוגי שמוביל לזה. בכל אופן, עדיין ישנם לא מעט דגים במים של כרתים ודייג יכול להביא לכם כמה שעות מנוחה טובות במיוחד אם אתם אוהבים את זה.

חופים

ישנם חופים מדהימים באי כרתים שהמוכר ביניהם הוא אלפוניסי לו חופים בתוליים עם מים צלולים.

כרתים מציעה מגוון רחב של חופים יפים וטובים בדרום ובצפון האי. החוף הטוב ביותר בכרתים הוא אלאפוניסי, החוף מומלץ במיוחד למשפחות עם ילדים והנוף מסביב מאוד יפה. מאטאלה הוא חוף נוסף אשר קיימים בו מערות אבל הוא לא מומלץ למשפחות עם ילדים. קסרוקאמבוס ופרנגוקאסטלוס הם גם חופים מומלצים.

מלונות מומלצים בכרתים

כרתים מציעה מגוון רחב של בתי מלון החל ממלונות יוקרה ובוטיקים יוקרתיים ועד למתחמי נופש המתאימים למשפחות עם ילדים. ראו במלונות באי כרתים בקישור הבא, תוכלו לקבל פרטים על כל מלון ולבצע הזמנה ישירה באתר בוקינג

בכרתים מגוון דירות להשכרה הקיימות באזורים שונים של האי. ישנה אפשרות להשכיר חדר בודד, אירוח זה נקרא "דומאטיה" (משמעותו "חדרים" ביוונית) והוא נפוץ בכל רחבי יוון ובמיוחד בעיר הבירה אתונה.