חאניה

חאניה (Chania) היא העיר השנייה בגודלה בכרתים ונמצאת בצפון מערב של האי. חאניה היא אחד מהמקומות בהם מומלץ לבקר בהגיעכם לאי כרתים.

כיצד להגיע אל חאניה

לחאניה יש נמל תעופה בינלאומי הידוע בשם יואניס דסקלויאניס הממוקם כ-14 ק"מ מהעיר חאניה ופעיל בעיקר בחודשים אפריל לאוקטובר. ניתן להגיע לחאניה גם באמצעות מעבורות המגיעות מנמל פיראוס באתונה.

אטרקציות מומלצות בחאניה

אם אתם מבקרים בכרתים, העיר חאניה תהיה היעד המומלץ לביקור וכוללת מקומות שחייבים לראות. העיר כוללת היסטוריה רבה עם כפרים קטנים ומסורתיים וחופיים חוליים שמקיפים את האי.

סיור וידיאו ברחובות חאניה באי כרתים

הנמל הונציאני עם המגדלור הוא אחד הסמלים של האי וגם אחד היעדים מומלצים ביותר לביקור בחאניה. הנמל נבנה על ידי הונציאנים בין השנים 1320 ל-1356. הנמל כולל האיזור המקיף אותו מלבד האלמנטים ההיסטוריים והעיצובים שמשלבים את המזרח והמערב הוא מרכז הפעילות הכולל בתי קפה ומסעדות רבות.

טיול רגלי אל קניון סאמאריה

תוכלו לקחת טיול רגלי מאתגר אל קניון סאמאריה בו יש מסלול הליכה ארוך העובר דרך נחלים ויערות ירוקים. האזור מוגדר כשמורת טבע לאומית ונחשב לאחד המקומות הייחודיים והיפים בכרתים. הטיול כולל איסוף מהמלון וחזרה ומדריך דובר אנגלית. תוכלו להזמין את הטיול דרך הקישור הבא.

מלון יוקרה מומלץ בחאניה

לובי מלון קאזה דלפינו
מלון קאזה דלפינו

ליד הנמל ישנו את מלון קאזה דלפינו, אחת ממלונות היוקרה המומלצים בכרתים. מבנה המלון בנוי משני בתים ונציאנים ששופצו ושוחזרו מחדש באופן מפליא וכוללים כ-24 חדרים וסוויטות. המקום הזה כל כך יפה ומיוחד שיכול להיות יעד חופשה בעצמו.

מסעדות מומלצות בחאניה

מסעדות וטברנות ניתן למצוא כמעט בכל מקום ברחבי העיר חאניה.

מסעדת תמאם (Tamam Restaurant) נמצאת בנמל הישן של חאניה ופועלת עוד משנת 1982. הבניין שבו ממוקמת המסעדה נבנה בסביבות 1400 לספירה על ידי הוונציאנים כדי לפעול כמרחץ ציבורי.

בשנת 1645 הטורקים פלשו לחאניה והמשיכו להשתמש בבית המרחץ רק ​​עם כמה שינויים ארכיטקטוניים. החמאם המשיך לפעול עד שהטורקים עזבו את כרתים.

תמאם נוסדה ב-1982 על ידי קבוצת חברים ושמה נוצר בהשראת מוזיקת ​​הסאונד הדומה של חמאם שהובילה לשם תמאם ומשמעותה בשפה הערבית "הכל טוב" מילה הנראית מתאימה למסעדה שזה עתה נולדה.

המסעדה מגישה מגוון מאכלים יוונים מסורתיים יחד עם מאכלים ים תיכוניים.

מסעדת ת'ולוס (Tholos Restaurant) מציעה לסועדיה מגוון מאכלים ים תיכוניים כולל ארוחות המתאימות לטבעוניים. הייחודי במסעדה שהיא יושבת במבנה מסורתי.