מאליה

מאליה היא עיירת חוף במחוז הרקליון באי כרתים. העיירה ממוקמת כ-34 ק"מ מזרחית לעיר הבירה הרקליון.

בעבר היוותה העיירה אזור חקלאות והייתה נודעת על תפוחי האדמה הטובים שלה אך ככל שהתחילו לבוא תיירים למקום כך הוחלפו השדות החקלאיים במלונות ואטרקציות תיירותיים וכיום העיירה הקטנה מהווה יעד תיירותי פופולארי עבור מטיילים ברחבי העולם ומוכרת בזכות חיי הלילה במקום והאתרים הארכיאולוגיים באזור.

סיור וידיאו ברחובות העיירה מאליה

כיצד להגיע אל מאליה

ניתן להגיע אל העיירה מאליה באמצעות אוטובוס מהרקליון. ניתן גם להשכיר רכב ולהגיע מהרקליון, זמן הנסיעה מעורך בכחצי שעה עד שעה וזאת בהתאם למצב התנועה.

ישנם גם אוטובוסים מהרקליון למליה. הנסיעה באוטובוס אורכת כ-45 דקות עד שעה. נסיעה במונית היא אפשרות נוספת, אם כי היא תהיה יקרה יותר מהאוטובוס. הנסיעה אורכת כ-30 דקות עד שעה, תלוי במצב התנועה.

מה לעשות במאליה

במאליה מגוון אטרקציות תיירותיות. המקום ידוע על חיי הלילה עם לא מעט מועדונים, פאבים, מסעדות וטברנות. יש כל כך הרבה שלפעמים קשה להחליט להיכן ללכת.

  • חוף מאליה: זהו חוף הים הרחב והחולי עם מים מלאי קריסטלים, הוא מקום פופולרי לשחיה, קבלת חמה ופעילויות מים.
  • הארמון המינואני של מאליה: זו מבנה מינואני מוצגת לקופה הברונזית. זו אחת המבנות המינוניות הגדולות והחשובות ביותר בכרתים ומציגה בלעדיו את ההיסטוריה והתרבות העשירות של האי.
  • חוף סטאליס: זו עוד חוף פופולרי במאליה, ידוע עם מים נקיים ואטמוספירה חיונית. העיר העתיקה של מאליה: זו המרכז היסטורי של העיר, עם רחובות צרות ובניינים מקומיים, כמו גם מספר מסעדות, טברנות וברים.

האתר הארכאולוגי של מאליה

האתר הארכאולוגי של מאליה נמצא כ-2 ק"מ מהעיירה. כדי להגיע לאתר סעו בדרך לכיוון אגיוס ניקולאוס. האתר פתוח כל יום משעה 08:00 בבוקר ועד 15:00 אחר הצהריים. ביום שני האתר סגור. הכניסה למבוגרים מעל 18 בתשלום של 6 אירו, לאזרחים ותיקים 3 אירו, הכניסה חינם לצעירים עד גיל 18 וסטודנטים. יש חניה במקום.