הרקליון

הרקליון (Heraklion) היא עיר הבירה של האי כרתים, העיר הגדולה ביותר בו והעיר השישית בגודלה ביוון. במשך כ-700 שנה כונתה העיר "קנדיה" שמשמעותה "מבוצרת". בהרקליון נמצא נמל התעופה הבינלאומי של כרתים וגם הנמל המרכזי עבור אוניות משא ומעבורות עבור יעדים רבים ביוון.

זוהי עיר הולדתו של הסופר והמחזאי היווני הידוע ניקוס קאזאנג'אקיס, על שמו גם נקרא נמל התעופה של כרתים.

בהרקליון יש מוזיאון ארכאולוגי שנחשב לשני בגודלו ביוון ומציג היסטוריה של יותר מ-5,500 שנים. מחיר הכניסה למוזיאון הוא 12 יורו לאדם בעונת הקיץ ו-6 יורו לאדם בעונת החורף.

כיצד להגיע אל הרקליון

בהרקליון ישנו נמל תעופה בינלאומי על שם ניקוס קאזאנג'אקיס הממוקם 5 ק"מ מערבית למרכז העיר. ישנם טיסות ישירות אל הרקליון מנתב"ג. נמל התעופה כולל חנויות דיוטי-פרי, בנק ומגוון חנויות מזון שונות וקיוסקים.

ניתן להגיע אל הרקליון גם באמצעות מעבורת מנמל פיראוס באתונה ומהאיים הסמוכים: רודוס, קרפאתוס, קאסוס, סנטוריני ומילוס.

נמל התעופה הבינלאומי בהרקליון

נמל התעופה הבינלאומי הרקליון הנקרא על שמו של הסופר הידוע ניקוס קזנג'קיס הוא נמל התעופה השני בגודלו ביוון לאחר נמל התעופה הבינלאומי של אתונה. בשדה התעופה ישנו בנק, כספומט, חנות דיוטי פרי וקפיטריה.

סיור וידיאו בהרקליון באי כרתים

מלונות מומלצים בהרקליון

אחד מהמלונות הממוקמים במרכז העיר עם מרחק הליכה קצרה אל הטיילת והמוזיאון ההיסטורי הוא מלון אטריון הממוקם במרכז העיר עם חדרים הכוללים מרפסות הצופות אל הים. מלון קסטרו הוא מלון נוסף במיקום מעולה הנמצא במרחק הליכה ממרכז העיר וכולל חדרים מעוצבים וממוזגים.

לפניכם מפה אינטראקטיבית המציגה את המלונות בהרקליון. תוכלו ללחוץ על כל מלון במפה כדי לצפות בפרטים נוספים עליו, ביקורות גולשים ואף לבצע הזמנה ישירה באתר המלונות בוקינג.

Booking.com