רתימנו

רתימנו

רתימנו (Rethymno או רתימנון) היא העיר השלישית בגודלה באי כרתים לאחר עיר הבירה הרקליון והעיר חאניה. העיר כוללת רצועת חוף ארוכה ומשלבת היסטוריה עתיקה.

רתימנו פחות מרגישה מעיר בהשוואה אל הרקליון וחאניה. ניתן להרגיש את השלווה המתנהלת במקום וההיסטוריה השופעת והמבנים הוונציאנים נותנים ומוסיפים תחושה טובה.

הנמל של רתימנו הוא מקום נהדר ללגום בו קפה באחד מבתי הקפה הרבים בנמל ואולי גם לאכול משהו.

כיצד להגיע אל רתימנו

אל רתימנו ניתן להגיע דרך שדות התעופה הראשיים של כרתים: בחאניה ובהרקליון. ישנם גם מעבורות ישירות מנמל פיראוס באתונה.

מה לראות ברתימנו

פורטזה, היא מצודה הנבנתה על ידי הונציאנים בשנת 1573 עם חומות הנועדו להגן על העיר. מלבד החומות, ישנה גם כנסייה והנוף המשקיף ממנה היא נקודה טובה להתחיל לתכנן את טיולכם בעיר.

ישנו מוזיאון ארכאולוגי בכניסה אל המצודה הפתוח כל יום משעה 08:30 בבוקר ועד 15:00 אחר הצהריים. המוזיאון סגור בימי שני. המוזיאון הוא קטן יחסית אך כולל מוצגים רבים נאוליתיים מהתקופה הרומית.

בסמוך למוזיאון ישנה חנות מזכרות הפתוחה מיום שני עד שישי משעה 08:00 בבוקר ועד השעה 15:00 אחר הצהריים ומוכרת ספרים, מודלים, פאזלים ומזכרות נוספות. בחנות הסמוכה תמצאו גם חנות עם מפות, מדריכי טיול במגוון שפות, מגזינים ועיתונים שונים.

מוזיאון הפולקלור ברחוב ורנרדו 30 פתוח מיום שני עד שישי משעה 09:30 בבוקר ועד 14:30 אחר הצהריים. שוכן בבניין ונציאני משוחזר עם חצר פנימית. שמונה אולמות עם אוספים הכוללים אריגה וטקסטיל, רקמה & תחרה, תלבושות, קרמיקה, תמונות היסטוריות ומפות, נשק ומטבעות. במוזיאון מוצגים יותר מ-5.000 פריטים מהמאה ה -17 עד המאה ה -20.

ההרים באזור מלאות במערות שהמוכרת ביניהם הם גראני, סימונלי שנמצאת במערב העיר, אגיוס אנטוניוס באמארי, מלידוני, מוגרי סיסון וספינדוני ליד הכפר זוניאנה. ממצאים ארכיאולוגיים חשובים באזור קיימים מתקופת האבן ועד לתקופות הרומית הנוצרית הקדומה.

חופים ברתימנו

ברתימנו קיימים חופים מעולים עם ביניהם חוף רתימנו שהוא חוף מוסדר עם יותר מ-20 ק"מ רצועת חוף. פנורמוס ממוקם כ-20 ק"מ ממערב לרתימנו וכוללת חוף מוסדר עם הרבה טברנות, מסעדות ובתי מלון. 34 ק"מ מרתימנו תמצאו את הכפר באלי עם כמה חופים טובים.

סיור וידיאו ברתימנו