אנדרוס

אנדרוס הוא אחד מהאיים הקרובים לאתונה, הממוקם כ-10 ק"מ מהאי אביה ו-3 ק"מ מהאי טינוס. בגלל קרבתו של האי, הוא משמש כמקום בילוי לתושבים באתונה. אנדרוס הוא אי אטרקטיבי בעל היסטוריה עשירה.

גיאוגרפיה

אנדרוס הוא האי הצפוני ביותר והאי הגדול ביותר בקבוצת האיים קיקלאדיים אחרי האי נקסוס. לאי יש כ-110 ק"מ של קו חוף. ארבעה נהרות קטנים חוצים את האי ממערב למזרח.

היסטוריה

על פי ההיסטוריה המיתולוגית, אנדרוס היה הנכד של אפולו אשר שירת תחת פיקודו של המלך ראדאמאנטיס. בגלל שהוא שירת את המלך טוב, החליט המלך לתת לו את האי.

סיור וידיאו וירטואלי באי היווני אנדרוס

איך מגיעים לאי אנדרוס

אין נמלי תעופה באי והדרך היחידה להגיע אליו היא מאיים הסמוכים אליו באמצעות מעבורות או סירות.

ניתן להגיע לאי באמצעות מעבורת, הלוקחת רק כשעתיים מנמל רפינה באתונה. המעבורות יוצאות כל יום 3-4 פעמים ביום מנמל רפינה. אין מעבורות אל אנדרוס מנמל פיראוס. ניתן להגיע אל נמל רפינה מאתונה באמצעות אוטובוס וזמן הנסיעה מעורך בכ-30 דקות.

בדקו זמני מעבורות אל האי והזמינו כרטיסים דרך הקישור הבא.

מה לעשות באי אנדרוס

אנדרוס הוא אי מושלם לא רק לאלו האוהבים הליכה אלא פעילויות מים כגון שחיה, שנורקלינג, דייג ושייט. בכל קיץ מאורגנים תחרויות שייט ימי. בעיר הבירה חורה ישנו מוזיאון על בניית הספינות באי במשך השנים. ישנו גם מוזיאון ארכאולוגי עם מוצגים היסטוריים שונים מהתקופה העתיקה.

מוזיאון הזית הקיקלאדי בהחלט שווה ביקור בו תוכלו לראות איך מפיקים שמן באמצעות בעלי חיים.

ישנה מערת נטיפים בשם פורוס שהיא האטרקציה המרכזית של אנדרוס והיא נמצאת בכפר אלאדינו ליד העיירה חורה.

בעיירה באצ'י ישנו את הכפר המרהיב בשם קתקילוס באזור יש מעיינות רבים וגם מפלים ששווה במיוחד לראות.

חורה היא עיר הבירה של האי הנמצאת בצד המזרחי של האי. ניתן לראות במקום מבנים עתיקים ויש בה גם מוזיאון על כלי שייט מתקופות שונות ומוזיאון ארכאולוגי המציג מוצגים היסטוריים שונים.

חופים

החוף הטוב ביותר הוא באצי אבל ישנם גם חופים נוספים המומלצים ביניהם אגיוס פטרוס, פלוס, קורת'י, קיפרי, לפקה, קמינאקי ועוד.

רוב החופים באנדרוס הם נגישים ומאורגנים ויכולים להתאים גם למשפחות. ישנם הרבה חופים חוליים וגם סלעיים לאלה שאוהבים לדוג.

אוכל ומסעדות

ישנם מסעדות וטברנות רבות באי. אחת מהמסעדות הפופולאריות באי היא קוסיס (Kossis) המגישה מאכלים יווניים וים תיכוניים. בבעלות המסעדה חווה קרובה בהם הם מגדלים את חיות המשק בעצמם. הבשר נעשה טרי ישירות מהחווה.

מלונות מומלצים באנדרוס

האי אנדרוס כולל מגוון מלונות בוטיק איכותיים ביניהם מלון הבוטיק אנמומילי אנדרוס (Anemomiloi Andros Boutique Hotel) בבעלות משפחתית. הוא אמנם אינו כולל דירוג רשמי אך קיבל לא מעט ביקורות טובות באתר בוקינג ודירוג מעולה. המלון כולל בריכה ובר משקאות, ישנה גישה לאינטרנט אלחוטי בחינם וכל חדר כולל טלוויזיה. ניתן להשכיר דרכו אופניים.

צפו במלונות נוספים באי אנדרוס באתר בוקינג