טינוס

טינוס (Tinos) הוא אי יווני הנמצא בים האגאי, מקבוצת האיים הקיקלאדיים קרוב לאיים אנדרוס, מיקונוס, סירוס ו-דלוס. האי כולל חופים חוליים מרהיבים, כפרים מסורתיים עם ארכיטקטורה יוצאת דופן.

זהו האי השלישי בגודלו בקבוצת האיים הקיקלאדיים אחרי אנדרוס ונקסוס ושוכן בצדו הצפוני של האיים הקיקלאדיים.

אחת האטרקציות המפורסמות ביותר של טינוס היא כנסיית פנאגיה אוונגליסטריה, הנחשבת לאתר העלייה לרגל האורתודוקסי החשוב ביותר ביוון. הכנסייה מוקדשת למרים הבתולה, ומאמינים שהיא הופיעה לנזירה מקומית ב-1823, וביקשה ממנה לחשוף את מיקומו של אייקון קבור. הנזירה מצאה את הסמל, והוא מוצג כעת בכנסייה, ומושך אליו אלפי עולי רגל מדי שנה.

מלבד הכנסייה, לטינוס יש עוד המון אטרקציות להציע. בירת האי, הנקראת גם טינוס, היא עיירה קיקלדית יפהפייה ואותנטית, עם סמטאות צרות, בתים מסוידים לבן וקפלות קטנות. בעיירה יש גם אזור נמל ציורי, בו יכולים המבקרים למצוא מסעדות, בתי קפה וברים רבים.

טינוס ידוע גם בחופים המדהימים שלו. כמה מהפופולריים שבהם הם חוף קולימפיתרה, חוף אגיוס פוקאס וחוף פאנורמוס. חופים אלה מציעים מים צלולים וחול רך, והם מושלמים לשחייה, שיזוף וספורט ימי.

אטרקציה מעניינת נוספת של טינוס היא הכפרים המסורתיים שלו, הפזורים ברחבי האי. כמה מהמפורסמים שבהם הם פירגוס, וולאקס, ו-קרדיאני. כפרים אלו ידועים בארכיטקטורה המסורתית שלהם, עם בתי אבן, סמטאות צרות וכיכרות ציוריות. הם מציעים גם נופים מדהימים של הים האגאי והנוף שמסביב.

כיצד להגיע אל האי טינוס?

אל האי טינוס ניתן להגיע מאתונה באמצעות מעבורת מנמל רפינה או נמל פיראוס. זמן השייט במעבורת מנמל פיראוס הוא כ-4 שעות וחצי. ישנה גם סירה מהירה שזמן השייט שלה הוא כ-3 שעות.

ניתן להגיע אליו גם מהאי מיקונוס הסמוך. משך זמן ההפלגה אל האי ממיקונוס הוא כחצי שעה.

מלונות מומלצים בטינוס

מלון אינפיניטי וויו טינוס ⭐⭐⭐⭐ בדירוג 4 כוכבים נמצא במיקום מעולה בסמוך למרכז העיירה הראשית ומול חוף ים.