קרפאתוס

האי היווני קרפאתוסקרפאתוס הוא אי יווני הנמצא בין רודוס לכרתים בים הקרפאתי, על כך קרוי שמו. האי הוא השני בגודלו בקבוצת האיים הדודקאנסיים בים האגאי.

האי מוכר בזכות המסורות שלו, הנופים המרהיבים וחופיו היחודיים עם המים הצלולים. רוב האי הוא הררי חוץ מהאזור הדרומי שלו. הנקודה הגבוהה ביותר באי נקראת קאלי לימני והיא כ-1,215 מטרים מעל קו המים.

עיר הבירה של האי היא פיגדיה, שנקראת גם "העיירה של קרפאתוס" ממוקמת בצד הדרום מזרחי של האי והיא גם עיר הנמל הראשית והעיירה הגדולה ביותר באי. פיגאדיה היא עיירה מודרנית עם הרבה טברנות, בארים, דירות ובתי מלון.

כיצד מגיעים אל האי קרפאתוס?

לאי קרפאתוס יש שדה תעופה בין לאומי וניתן להגיע אליו באמצעות טיסה מאתונה, רודוס וכרתים. בעונת התיירות ישנם גם טיסות ישירות מיעדים שונים באירופה.

מה יש לעשות באי קרפאתוס והיכן מומלץ לבקר?

יש לא מעט כפרים בקרפאתוס בהם יהיה מומלץ לבקר אחד מהם הוא לפקו, עיירה לצד הים עם חופים חוליים. במקום יש שרידים היסטוריים וגם כנסיה עתיקה. בכפר אולימפוס תוכלו לראות בתים מרהיבים ויחודיים למקום עם סמטאות צרות וקירות הצבועים בצבעים שונים.

בתי מלון מומלצים באי קרפאתוס

באפשרותכם לצפות במלונות המומלצים באי קרפאתוס כולל פרטים מלאים על אותו מלון, ביקורות גולשים ואפשרות לבצע הזמנה ישירות מהאתר. ההזמנה מתבצעת ישירות באמצעות כרטיס אשראי. לחצו כאן כדי לצפות בהמלצות בתי המלון בקרפאתוס באתר בוקינג

וידיאו של האי קרפאתוס

צפו בוידיאו מרהיב שמציג את נופיו המדהימים של האי קרפאתוס