לימסול

לימסול היא העיר השנייה בגודלה בקפריסין. מלבד היותה יעד תיירותי מרכזי עבור תיירים, כעיר נמל היא גם מוקד מרכזי של עסקים בינלאומיים בקפריסין.

לימסול

היסטוריה

לימסול ממוקמת בין שני הממלכות החשובות בהיסטוריה: אמתוס במזרח ו-קוריון במערב אשר שניהם נחפרו בהרחבה. בשנת 1911, עיר הממלכה אמתוס נהרסה על ידי המלך ריצ'רד לב הארי ונפילתה הובילה את הקמתה של לימסול. על פי הסינוד (451 לפנה"ס), הבישוף של תאודוסיאני סוטיר יחד עם הבישופים של אמתוס וארסינו היו חלק מהקמתה של לימסול. העיר נודעה בשם ניאפוליס בסביבות המאה ה-7 ובמאה ה-10 בנו של הקיסר הביזנטי ליאו השישי התייחס ללימסול כ"נמסוס".

בשנת 1191 לספירה, השליטה הביזנטית בקפריסין הגיעה לסיומה. במהלך 1192, האי נמכר לטמפלרים, נזירים עשירים וחיילים אבל האבירים שלהם החלו לגבות מיסים גבוהים כדי להחזיר את הרכישה של קפריסין. זה לא התקבל בברכה על ידי הקפריסאים שביקשו מהמלך לבטל אגרות החוב והמלך ריצ'רד הסכים לכך. קפריסין עברה תחת שלטון משושלת המלוכה הפרנקית, ממלכת ליזיניאן, הממלכה הקפריסאית של ימי הביניים. העיר לימסול פרחה בתקופה 1192-1948. היא חוותה גם מספר התקפות והשפעות מגרמניה, מצרים וטורקיה העותמאנית. במהלך השנים 1754-1821, מאז השלטון הטורקי לא תרמו להתפתחות כלשהי, הכנסייה שימשה בסיס חינוכי. הם לימדו היסטוריה יוונית, טורקית וצרפתית. בתי הספר הבאים הוקמו בעיר לימסול: בית הספר היווני - 1819, בית ספר ציבורי - 1841, בית הספר לבנות - 1861.

בשנת 1878, הבריטים כבשו את קפריסין והחלו בתוכניות פיתוח שונות בלימסול. המושל הבריטי הראשון של לימסול, קולנול וורן, הביא לשינויים רבים במבנה של האי: כבישים נוקו ותוקנו, עצים ניטעו, רציפים נבנו עבור העמסה ופריקה של אוניות והותקנו פנסי תאורה בכבישים ראשיים. נוצרו המון מקומות עבודה בעקבות התפתחות ענפי הנמל והתעשייה. התיירות בלימסול החלה רק אחרי שנת 1974 כאשר הצבא הטורקי כבש את חלקו הצפוני של האי. בזמנו, העיר פמגוסטה הייתה העיר המתקדמת ביותר מבחינה מסחרית והייתה אזור התיירות המרכזי של קפריסין עם מלונות, מסעדות יוקרה ואזורי בילוי. לכן לאחר הפלישה לפמגוסטה וערים אחרות, לימסול נהפכה לעיר הנמל המרכזית של קפריסין. כיום היא ביתם של תעשיות ומפעלים רבים וגם יעד תיירותי פופולארי.

צפו בסרטון וידיאו המציג את לימסול ממבט עילי

מה לעשות בלימסול

לימסול היא יעד תיירותי פופולארי ואחד מעריה הגדולות של קפריסין לכן ניתן למצוא בה הרבה אטרקציות ומקומות בילוי. קראו עוד על האטרקציות בלימסול ועל חופי הים שלה.

ישנם לא מעט אתרים היסטוריים כמו מבצר קולוסי הנמצא כ-11 ק"מ ממערב העיר לימסול ומאפיין את ההיסטוריה של המקום.

כיצד לטייל בלימסול

לימסול היא עיר קטנה יחסית להסתובב בה. בעיר יש ארבעה דרכים ראשיות אשר כמעט מקבילות וחוצות את רחבי העיר ממערב למזרח. כמו כל עיר פופולארית בעולם, בשעות העומס התנועה יכולה להיות איטית בלימסול.

גם אם אין לך רכב תוכל להשתמש בשירות המוניות של לימסול, שם תוכל למצוא מונית בקלות.

ישנו גם שירות אוטובסים בעיר הפועל מהשעה 07:00 בבוקר ועד השעה 19:00 בערב עם אוטובוסים החוצים את העיר מקצה אחד לקצה השני.

אוטובוסים בלימסול

לימסול היא אחד ממרכזי התחבורה העיקריים של האי. מספר חברות אוטובוסים באי מציעות הסעות אל מקומות הבילוי העיקריים באי.

בלימסול יש שלושה תחנות אוטובוסים עיקריות. התחנה הראשונה ממוקמת באנוסאוס ואיריניס צפונית למבנה העתיק. כמה קווים אוטובוסים ראשיים כוללים את ניקוסיה - לימסול, פאפוס - לימסול, פוליס - פאפוס - לימסול.

האוטובוסים ללרנקה ואיה נאפה פועלים מהתחנה השנייה בעיר הממוקמת בפינת הרחובות ארוזו וחדג'יפאבלו.

את האוטובוסים המקומיים של לימסול ניתן למצוא בתחנה השלישית הממוקמת ברחוב אנדריאס תמיסטוקלאו במרכז העיר.

השכרת רכב בלימסול

השכרת רכב בלימסול היא נפוצה מאוד, קלה ונוחה על מנת לסייר וגלות את כל האטרקציות בעיר ומחוץ לה.

שירות השכרת הרכבים בקפריסין הוא יקר יותר מאשר בכל מדינה אחרת בים התיכון אבל הוא שימושי מאוד למטיילים שרוצים לנסוע ולחקור את האי לעומק.

בהשפעת הבריטים, בקפריסין נוהגים בצד השמאלי של הכביש.

מוניות בלימסול

המוניות בלימסול זמינים בכל המקומות החשובים בעיר והם במחירים סבירים מאוד. רשת של קווי מוניות שירות זמינים גם לנסיעה מחוץ לעיר לימסול אל הערים האחרות בעיר.

מוניות השרות הם זולות יותר ממוניות רגילות  ולפעמים גם יעילות יותר. שני קווים ראשיים של מוניות שירות ניתן למצוא ברחוב סלוניקי וברחוב ספירו ארוזו  בעיר.

מסעדות בלימסול

העיר לימסול מציעה מסעדות רבות עם מאכלים שונים ומגוונים. במרכז העיר וברבעונים המזרחיים שלה יש הרבה מסעדות מסורתיות המציעות אוכל מהמטבח היווני-קפריסאי וגם מסעדות מזון מהיר כמו מקדונלדס, ננדוס, פיצה האט ועוד.

מלונות מומלצים בלימסול

לפניכם מפה אינטראקטיבית המציגה את מחירי בתי המלון העדכניים ללילה בעיר לימסול. בלחיצה על כל מלון תוכלו לקבל עליו מידע נוסף, לראות ביקורות גולשים ואף לבצע הזמנה ישירה באתר בוקינג

Booking.com