מבצר קולוסי

מבצר קולוסי ממוקם בקצה הדרומי של הכפר קולוסי שנמצא כ-11 קילומטרים ממערב העיר לימסול. המבצר הוא אחד מעבודות הביצור הקיימות החשובות ביותר של תקופת הפרנקים, עם מבנה מרשים ביותר עם כיכר, בנוי היטב ומורכב משלוש קומות.

נבנה במאה ה-15 על ידי אבירי יוחנן הקדוש מירושלים, והיא מילאה תפקיד חשוב בהגנה על האי מפני התקפות עות'מאניות.

המבצר ממוקם על גבעה המשקיפה על האזור הכפרי שמסביב ונבנתה בשילוב של אבן גיר ואבן חול. עיצוב הטירה כולל חצר מרכזית מוקפת חומות גבוהות עם מגדלי הגנה בכל פינה. המבקרים יכולים לחקור את פנים הטירה, הכוללת סדרה של חדרים ששימשו בעבר לאחסון, מגורים ולמטרות צבאיות.

אחד המאפיינים המרשימים ביותר של טירת קולוסי הוא אזור האחסון התת קרקעי, ששימש לאחסון תבואה, יין ואספקה אחרת. אזור האחסון בנוי מסדרה של חדרים מקומרים ומחובר לבאר הטירה ששימשה לספק מים לתושבים בתקופות מצור.

הטירה הייתה גם מרכז חשוב לייצור קנה סוכר בתקופת ימי הביניים. באזור שמסביב היו מספר מטעי קנה סוכר, והטירה שימשה לעיבוד קנה הסוכר לסוכר. המבקרים בטירה עדיין יכולים לראות את שרידי טחנות קני הסוכר וציוד העיבוד.

כיום, טירת קולוסי היא אטרקציה תיירותית פופולרית ופתוחה למבקרים כל השנה. הטירה מספקת הצצה מרתקת להיסטוריה של ימי הביניים של קפריסין ומציעה נופים מדהימים של האזור הכפרי שמסביב. זהו יעד חובה לכל מי שמתעניין בהיסטוריה וארכיטקטורה של בתקופת ימי הביניים.

סיור וידיאו וירטואלי במבצר קולוסי

טלפונים ושעות פתיחה

טלפון: 25934907

שעות פתיחה:
עונת החורף (1 בנובמבר עד ל-31 במרץ)
כל יום משעה 08:00 עד 17:00
עונת האביב (1 באפריל עד ל-31 במאי)
כל יום משעה 08:00 עד 18:00
עונת הקיץ (1 ביוני עד ל-31 באוגוסט)
כל יום משעה 08:00 עד 19:30
עונת הסתיו (1 בספטמבר עד ל-31 באוקטובר)
כל יום משעה 08:00 עד 18:00

מחיר כניסה

כניסה: 1.70 יורו

נגישות לנכים

המקום אינו נגיש לנכים.