מטאורה

מטאורה הוא אזור הממוקם בחבל תסליה במרכז יוון ונחשב לאחד מהאתרים המרהיבים ביוון ובעולם. השם מטאורה ביוונית פירושו "תלוי באוויר" שמתאר בדיוק את שש המנזרים היוונים התלויים על הרי המטאורה.

העיירה הקרובה ביותר היא קלמבקה (פירושה בטורקית פסגה) שנמצאת במרכז מטאורה וכוללות בתי אירוח למבקרים וגם כמה כנסיות עתיקות מימי הביניים.

איך מגיעים אל מטאורה

הדרך הפשוטה והקלה ביותר להגיע אל מטאורה היא באמצעות רכבת מאתונה. משדה התעופה באתונה תוכלו להעלות על רכבת בקו הכחול, עלות הכרטיס היא 8 יורו לאדם. שנו את הקו אל תחנת סינטגמה ועברו אל הקו האדום שמוביל אל אנתופולי, רדו בתחנת לאריסה שהיא התחנה הראשית של יוון. בתחנת הרכבת הראשית תוכלו לקחת רכבת שמובילה אל קלמבקה שהיא העירה מתחת אל מטאורה.

ניתן גם לקחת טיול מודרך אל מטאורה מהעיר סלוניקי.

מבט וידיאו עילי על מנזרי מטאורה שצולם באמצעות רחפן

בתי מלון במטאורה

מרבית מהאנשים שמבקרים במטאורה נשארים לישון בעיירה הסמוכה קלמבקה או בעיירה הקטנה הקרובה לה קסטראקי. ישנם בתי מלון וחדרים בקטגוריות שונות בשני העיירות, כמו כן אתרי קמפינג.

קסטראקי היא עיירה קטנה שקרובה למנזרים לכן רוב האנשים מעדיפים ללון בה. שני העיירות קלמבקה וקסטראקי הם במרחק כחמישים דקות הליכה אחת מהשנייה אז אם לא מצאתם חדרים פנויים בערייה אחת תמיד תוכל ללכת לשנייה.

בעונות הקיץ המקום מלא בתיירים ורוב החדרים תפוסים כך שתמיד כדאי להזמין לפני.

 מסעדות במטאורה

ישנם מסעדות טובות מאוד בקלמבקה וקסטראקי בהם תוכלו למצוא מאכלים יוונים אותנטיים.

סיור וידיאו וירטואלי במנזרים של הרי המטאורה

הזמנת מלונות באתונה דרך אתר Booking

באפשרותכם לצפות במאות בתי מלון במטאורה כולל פרטים מלאים על אותו מלון, ביקורות גולשים ואפשרות לבצע הזמנה ישירות מהאתר.

ההזמנה מתבצעת ישירות באמצעות כרטיס אשראי.

לחצו כאן כדי לצפות בהמלצות בתי המלון במטאורה באתר בוקינג