סקיאתוס

סקיאתוס (Skiathos) הוא אי יווני קטן בצפון-מערב של הים האגאי וחלק מקבוצת האיים הספורדיים. האי הוא יעד תיירותי פופולארי וידוע בזכות חופיו המדהימים, במים הצלולים ובחיי הלילה התוססים שלו, היא יעד פופולרי עבור מבקרים מכל העולם עם יותר מ-60 חופים הנחשבים לטובים ביותר ביוון.

האי ידוע גם בחיי הלילה התוססים שלו, עם מגוון רחב של ברים, מועדונים ומסעדות. העיירה הראשית של האי, סקיאתוס, היא מרכז הומה וקוסמופוליטי עם נמל ציורי ומגוון של חנויות ובוטיקים שונים.

למרות הפופולריות שלו, האי הצליח לשמור על הקסם והאופי המסורתי שלו, עם כנסיות היסטוריות רבות, מנזרים וציוני דרך תרבותיים אחרים שאפשר לחקור. המבקרים יכולים גם לשוט בסירה לאיים הסמוכים, כגון סקופלוס ו-אלוניסוס, כדי לחקור את היופי הטבעי והמורשת התרבותית שלהם.

סקיאתוס

היסטוריה

לאי היסטוריה ארוכה מאוד. האי סקיאתוס השתתף במלחמות נגד הפרסים וב-478 לפנה"ס הוא הפך לחלק מהברית האתונאית. לאחר מכן הוא נכבש על ידי אלכסנדר הגדול ואז שוב על ידי הרומאים. במהלך התקופה הביזנטית האי נשכח. בשנת 1204 הוא נכבש על ידי הוונציאנים ובשנת 1583 על ידי הטורקים.

במהלך מלחמת העצמאות היוונית של 1821, לוחמים רבים מתסלי מצאו מקלט באי. האי סקיאתוס שוחרר בשנת 1823. בשנת 1830, עזבו את קאסטרו ובנו את חורה. סקיאתוס נהפך לאחד מגני העדן שהתגלו.

כיצד להגיע אל האי סקיאתוס

ניתן להגיע אל סקיאתוס באמצעות סירה מהאיים הסמוכים: וולוס, אלוניסוס, סקופלוס, סירוס, ת'ירה, אגיוס קונסטאנטינוס, פארוס, הרקליון, טינוס, נקסוס ו-סלוניקי. ישנם גם מעבורות אל האי שיוצאות מ: סלוניקי, וולוס, טריקרי, אגיוס קונסטנטינוס, אלוניסוס וסקופלוס.

באי יש שדה תעופה כך שניתן להגיע אליו גם בטיסה ישירה מאתונה. ישנם גם טיסות מאמסטרדם, ברלין, לונדון אך זה פחות רלוונטי למטיילים ישראלים.

מה לראות בסקיאתוס

למרות שסקיאתוס הוא אי קטן, יש בו לא מעט דברים שכדאי לראות בו. בעיר חורה יש את החלק הישן עם הרחובות הזעירים המתפתלים והבתים המרשימים באזור. יש גם את וורג'י, חצי אי קטן במפרץ, אשר שימש כמבצר של הוונציאנים עם שרידים עתיקים מהמאה ה-13.

מה לעשות בסקיאתוס

ברבים מהחופים באי יש פעילויות מים למשל במגלי אמוס ליד חורה ובחוף קוקונאריס. בחורה יש מועדון טניס. אתם יכולים ללכת גם אל רכיבת סוסים ליד קוקונאריס. באי יש גם מרכז צלילה.

חופים בסקיאתוס

האי סקיאתוס כולל יותר מ-60 חופים להם חול רך, לא סלעי, שזה כמעט דבר יחודי לאיים היוונים. שמשיות וכיסאות החוף זמינים בכל החופים המרכזיים.

מסעדות מומלצות

אחת המסעדות הפופולאריות ביותר באי היא מסעדת באקאליקו (Bakaliko) הנמצאת על שפת הים ומציעה מגוון מאכלי ים ומאכלים מהמטבח היווני. המחירים בה סבירים.

מלונות מומלצים בסקיאתוס

מלון סקיאתוס פרינסס ⭐⭐⭐⭐⭐ הוא מלון בדירוג 5 כוכבים הנמצא בכפר אגיה פרסקווי במרחק קצר אל שדה התעופה והנמל של סקיאתוס. המלון כולל חוף פרטי, בריכת שחייה גדולה ומרכז ספא עם מגוון טיפולים. מלון זה מתאים למשפחות וכולל חדרי משפחה ומתקני שעשועים שונים לילדים. יש בו גם סוויטה הכוללת בריכה פרטית.