פטרס

העיר פטרס (או פטרה) נמצאת בצפון מערב הפלופונסוס והיא העיר הגדולה ביותר בה והשלישית בגודלה ביוון המשמשת כמרכז מסחרי עם נמל ימי גדול ופעיל. היא גם עיר הבירה של אכאיה.

העיר פעילה וכוללת אטרקציות שונות, יש בה לא מעט מסעדות טובות ומקומות שנעים לטייל בהם.

העיר מחולקת לשני מחוזות. העליונה, היא העיר העתיקה בה ניתן לראות לא מעט שרידי עתיקות וגם יש בה מסעדות ובתי קפה. העיר התחתונה כוללת טירות עתיקות ואזורים עם מגוון חנויות רבות. ישנו מוזיאון ארכאולוגי הנחשב לשני בגודלו ביוון.

איך להגיע אל פטרס?

אל פטרס ניתן להגיע במגוון דרכים ביניהם אוטובוס או רכבת מאתונה. ישנם אוטובוסים מאתונה אל פטרס שיוצאים מתחנת האוטובוס של קיפיסוס. הנסיעה באוטובוס מאתונה אורכת כ-3 שעות. ניתן להגיע אל פטרס גם באמצעות רכבת מאתונה אבל אין קו ישיר כרגע, יש צורך לשנות רכבת בדרך.

ארמון פטרס

הארמון העתיק של פטראס נהפך לפארק עם נוף המשקיף לעבר כל העיר ולים היוני. הוא נבנה במאה השישית על ידי הקיסר הרומי יוסטיניאנוס על חורבות האקרופוליס העתיק, תוך שימוש בחומר מהמבנים העתיקים יותר. הארמון פתוח כל יום משעה 08:30 ועד השעה 15:00 חוץ מיום שני. הכניסה אליו חופשית, ללא תשלום.

חוף הטיילת של פטראס

חוף הטיילת של פטרס הוא מקום אהוב על ידי תיירים ומבקרים בעיר. הטיילת נמצאת ליד מרינה קטנה שמשמשת בעיר דייגים ויאכטות. בסביבת הטיילת ישנם מסעדות, קפיטריות, חנויות ופארקים הפעילים ברוב עונות השנה. בקיץ מתקיימים באזור הופעות ואירועים שונים.

מלונות מומלצים בפטרה

פטרה כוללת מגוון רחב של מלונות איכותיים. צפו במלונות בפטרה באתר בוקינג, ראו פרטים וביקורות גולשים ובצעו הזמנה ישירה מהאתר.