קאסוס

קאסוס הוא אי יווני הנמצא בים האגאי ונמצא בין האיים כרתים וקרפאתוס. האי הוא הררי וסלעי ורובו לא מתאים עבור חקלאות אבל יש בו מיני צמחים וציפורים ייחודיות.

אוכלוסיית האי קטנה וחיים בה כ-1,000 תושבים. בשנת 1820 כאשר הייתה תחת שלטון טורקי אוכלוסיית האי עמדה על כ-11,000 תושבים עד שבתאריך 7 ליוני 1824 האי נכבש בידי מוסלמים ונטבחו למוות כ-7,000 מתושבי האי. תאריך זה נחשב למועד עלייה לרגל עבור תושבים יוונים שמקור משפחתם מהאי. האי קסוס הוא האי היווני הראשון שהכריז על עצמאותו במהלך מלחמת העצמאות היוונית.

סרטון וידיאו המציג את האי קאסוס (באנגלית)

איך ניתן להגיע אל האי קאסוס?

למרות היותו אי קטן עם מספר תושבים מועט, יש באי נמל תעופה אליו יוצאים טיסות יומיות מהאיים קרפאתוס ורודוס ומנמל סיטיה בכרתים.

אל האי קאסוס ניתן להגיע גם באמצעות מעבורת או סירה מהאיים הסמוכים, כרתים וקרפאתוס. תוכלו לקחת טיסה אל האי כרתים ומשם מעבורת אל האי. גם ניתן לקחת סירה מהאיים רודוס או קרפאתוס. ישנם גם מעבורות היוצאות מנמל פיראוס באתונה פעמיים בשבוע אך משך ההפלגה הוא כמעט יממה שלמה.

גבינות מקומיות

האי קאסוס מוכר בתוצרת הגבינות המקומית של האי. בכניסה אל הכפר אגיה מרינה ישנו עסק של משפחת וונאפארטי, הגדול ביותר באי שמייצר גבינות ומייצא אותם ברחבי יוון.

חופים בקאסוס

האי קאסוס כולל רצועת חוף ענקית הכוללת כמעט את כל סוגי החופים שמבקר יכול לבקש.